Pojawienie się w domu noworodka to wielkie wydarzenie, do którego rodzice przygotowują się z dużą uwagą. Jednym z najważniejszych zadań jest wyposażenie dziecięcego kącika w odpowiednie dla maluszka meble i akcesoria. Bardzo ważnym elementem jest materac do łóżeczka. O czym musisz pamiętać przy jego wyborze? Czytaj dalej – w poniższym artykule przygotowaliśmy dla Ciebie garść cennych wskazówek.

Na co musisz zwrócić uwagę, wybierając materac do łóżeczka?

Materac jest jednym z najważniejszych elementów łóżeczka dziecięcego. To właśnie on w głównej mierze odpowiedzialny jest za wygodny i zdrowy sen. Wybór odpowiedniego materaca jest dla większości rodziców niemałym wyzwaniem. Podczas zakupu należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego twardość. Dla noworodków najlepszym rozwiązaniem jest twardy materac o oznaczeniu H3. Zapewnia kręgosłupowi odpowiednie podparcie i zmniejsza ryzyko śmierci łóżeczkowej. Dla nieco starszych niemowląt zaleca się materace średniej twardości o oznaczeniu H2. To gwarancja komfortowego odpoczynku. Dobrej jakości materace nie odkształcają się i nie zapadają – pamiętaj o tym podczas zakupu. Ważny jest też wybór odpowiedniego rozmiaru. Za standardowe wymiary materaca do łóżeczka uznaje się 120×60 cm. Pamiętaj o tym, że maluch w żadnym wypadku nie powinien korzystać z używanego materaca.

Jaki materac do łóżeczka to strzał w dziesiątkę?

Rynek oferuje kilka typów materaców. Do najczęściej wybieranych należą materace piankowe i lateksowe. Te pierwsze wyróżnia odpowiednia sprężystość i twardość. Dobrej jakości materac z pianki wysokoelastycznej nie odkształca się i zapewnia dziecku komfortowy sen. Równie dobrym wyborem są materace lateksowe. Idealnie dopasowują się do ciała malucha. Są dość miękkie i elastyczne, dzięki czemu gwarantują dziecku zdrowy odpoczynek. Co ważne, są odpowiednie dla alergików. Ich dodatkowym atutem jest łatwość w utrzymaniu ich w nienagannej czystości, co jest bardzo pożądaną cechą przy akcesoriach użytkowanych przez dzieci.

Gdzie możesz kupić materac dla pociechy?

Wybór materaca do łóżeczka dla dziecka to poważna decyzja. Musisz pamiętać o tym, że model, który kupisz, będzie miał wpływ na zdrowie i bezpieczeństwo Twojej pociechy. W internecie znajdziesz mnóstwo wskazówek, które ułatwią Ci dopasowanie materaca do łóżeczka dla dziecka. Wybieraj produkty, które cieszą się uznaniem wśród rodziców. Takie materace oferuje np. e-sklep Sen Malucha. W specjalnie przygotowanej kategorii: https://www.senmalucha.pl/materace znajdziesz modele, które idealnie sprawdzą się zarówno w przypadku noworodków, jak i starszych dzieci. Ich najwyższą jakość i bezpieczeństwo użytkowania potwierdzają stosowne certyfikaty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj