W kilku ostatnich latach niezwykle zyskał na popularności styl vintage zwany także retro, który swymi założeniami najprościej mówiąc nawiązuje do tradycji minionych lat. Styl vintage dominuje w bardzo wielu dziedzinach, najczęściej jego elementy możemy obserwować w modzie damskiej oraz męskiej, stylizacji fryzur, a także aranżacji wnętrz, czy też fotografii. Czasem vintage staje się również myślą oraz motywem przewodnim popularnych imprez oraz przyjęć okolicznościowych, a nawet ślubów oraz wesel.

Modne i stylowe aranżacje vintage

Jeżeli wciąż nie posiadasz pomysłu na to jak ciekawie i gustownie urządzić swój pokój, a jednocześnie jesteś osobą o duszy romantyka przywiązującą dużą wagę to tradycji rodzinnych oraz wspomnień – styl vintage wydaje się być idealnym rozwiązaniem. Ponadto urządzenie pokoju w stylu retro wbrew pozorom wcale nie musi dużo kosztować – zwłaszcza jeżeli masz smykałkę do konserwacji oraz odnawiania starych, pamiętających czasy babć oraz dziadków mebli. Takie meble możesz bez trudu zabrać od rodziny lub znajomych, którzy już ich nie potrzebują, jednak z sentymentu trzymają bezpieczne w piwnicy lub na strychu, jak również kupić za niewielkie, wręcz symboliczne sumy na tak zwanym ,,pchlim targu”, lub wyszukać na portalu oferującym zbiór ogłoszeń lokalnych. Bardzo często w ten sposób możemy nabyć naprawdę doskonałej jakości oraz w świetnej kondycji meble.

Wersalka niezbędnym meblem w pokoju vintage

W pokoju urządzonym w stylu vintage najczęściej dominują jasne, bądź też pastelowe barwy. Nie powinno w nim zabraknąć także drewnianego kredensu wraz ze szklaną witrynką za którą możemy umieścić cenne bibeloty lub chociażby serwis kawowy, stolika lub ławy oraz oczywiście pełniącej funkcję sofy oraz łóżka wersalki. Decydując się na umieszczenie w pokoju wersalki nasze lokum jeszcze bardziej będzie oddawało swoim wyglądem oraz aranżacją styl retro. Ponadto wersalka ze sklepu meble-bik.pl to mebel niezwykle funkcjonalny, a zarazem wygodny. W ich wnętrzu bowiem możemy pomieścić komplet pościeli oraz mało używane przedmioty takie jak pamiątkowe zeszyty i lektury szkolne oraz kilka par zimowych butów, które zwykle zabierają dosyć sporo cennego miejsca. Wierzch złożonej na dzień wersalki warto jest z kolei nakryć gustowną, pasującą do całej aranżacji pokoju narzutą, bądź też kapą czy też mięciutkim i kudłatym kocem oraz ułożyć na niej śliczne różnej wielkości, wielobarwne poduszeczki – co sprawi, że całość będzie się prezentowała wyjątkowo przytulnie oraz stylowo, i gustownie.