Toaleta jest miejscem, w którym oczekujemy absolutnej czystości. Ma ona wpływ nie tylko na nasz komfort, ale także na zdrowie – toaleta jest siedliskiem niebezpiecznych bakterii chorobotwórczych, które błyskawicznie rozwijają się na wszystkich nie dość czystych powierzchniach. Jak więc utrzymać czystość w toalecie?

Codzienna pielęgnacja

Jedną z najważniejszych rzeczy, jaką możesz zrobić, by Twoja toaleta zawsze była pachnąca, jest codzienna dbałość o zachowanie czystości. Nie wystarczy, że raz w tygodniu wyszorujesz muszlę i deskę klozetową oraz umywalkę. Przez ten czas kamień osadzi się na powierzchniach, a pozostałości pochodzenia organicznego staną się pożywką dla bakterii. Codzienna pielęgnacja toalety to absolutna konieczność. Nie będzie jednak efektywna, jeśli nie zastosujesz odpowiednich narzędzi. Jakich? Oto one.

Środki czystości

Obecnie producenci oferują środki czystości przeznaczone do różnego rodzaju powierzchni i urządzeń. Wybór produktów najwyższej jakości gwarantuje, że Twoja toaleta będzie zawsze lśniąca. Wybierz więc produkty przeznaczone do pielęgnacji muszli klozetowej, deski sedesowej, umywalki. Nie zapomnij też o preparatach do mycia baterii oraz podłóg i kafelków na ścianach.

Codziennie przecieraj wszystkie powierzchnie środkiem przeznaczonym specjalnie do nich, nie zapominając o miejscach trudno dostępnych, kątach i zakamarkach. Zwróć szczególną uwagę na deskę sedesową – to ona jest siedliskiem najbardziej szkodliwych bakterii oraz pasożytów, a przecież dotykamy jej wielokrotnie w ciągu każdego dnia. Z zabrudzeniami wc doskonale poradzą sobie środki do toalet Sunik producenta Gold Drop.

Z pewnością przyda Ci się także środek do udrożniania rur, żel usuwający kamień i rdzę, oraz preparat do mycia luster i okien.

Detergenty oferowane w supermarketach są bardzo skuteczne, ale możesz zastąpić je także naturalnymi środkami jak soda, ocet, czy cytryna.

interior 1822511 1280

Akcesoria

Do utrzymania idealnej czystości w toalecie będziesz potrzebował także odpowiednich akcesoriów. Są wśród nich gąbki, szczotki, ściereczki i oczywiście gumowe rękawice. Do pielęgnacji wnętrza muszli klozetowej wybierz szczotkę. Natomiast jej zewnętrzne powierzchnie, deskę klozetową, umywalkę i baterię możesz myć gąbką – pamiętaj, że do każdego z tych urządzeń należy używać osobnej gąbki.Lustro i okno umyjesz ściereczką lub ręcznikiem papierowym.

Doskonałym pomysłem jest zamówienie całego zestawu detergentów do wszystkich powierzchni oraz akcesoriów u jednego producenta – to pozwoli Ci na zaoszczędzenie znacznych sum pieniędzy i ułatwi organizację domowych porządków.

Codzienna pielęgnacja łazienki z zastosowaniem odpowiednich środków czystości oraz akcesoriów to gotowy przepis na zawsze czystą i bezpieczną łazienkę.