Tachograf jest jednym z najważniejszych urządzeń w pojazdach, których dopuszczalna masa całkowita przekracza 3,5 tony. Urządzenie to, wraz z kartą kierowcy, służy do rejestrowania aktywności osoby wykonującej przewóz. Każdy właściciel firmy transportowej wie, że pobieranie danych z tych nośników jest obowiązkiem regulowanym przez ustawy. Bardzo przydatnym narzędziem, które może ułatwić ten proces, jest czytnik kart kierowcy i tachografu. Zastanawiasz się, jakie urządzenie sprawdzi się najlepiej? Czytaj dalej – podpowiadamy!

Jak działa czytnik kart kierowcy i tachografu?

Każda firma transportowa zajmująca się przewozami ludzi lub rzeczy pojazdami o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony ma obowiązek wyposażyć flotę w tachografy. Urządzenia te zapisują wszelkie aktywności kierowcy, który prowadzi pojazd. Właściciel przedsiębiorstwa może w każdej chwili odczytać te dane, dzięki czemu zyskuje kontrolę nad działaniem firmy. Obowiązek regularnego odczytywania danych z kart kierowców i tachografów wynika z przepisów prawa. Zgodnie z ustawą i rozporządzeniami każdy przedsiębiorca działający w branży transportowej musi co najmniej raz na 28 dni sczytać informacje zawarte na karcie kierowcy, natomiast raz na 90 dni – z tachografu. Pamiętaj o tym, że ten obszar funkcjonowania Twojej firmy podlega kontroli upoważnionych do tego organów.

Jak wybrać czytnik kart kierowcy i tachografu? Podpowiadamy

Na co musisz zwrócić uwagę, wybierając czytnik kart kierowcy i tachografu?

Rynek oferuje wiele zaawansowanych urządzeń, które mogą pomóc Ci sprawnie odczytać dane z tachografu i karty kierowcy. Jak zatem wybrać najlepsze? Ważne jest to, by wybrany przez Ciebie sprzęt dawał możliwość konfiguracji zgodnej z Twoimi wymaganiami. Musi też działać szybko i sprawnie – jego głównym zadaniem jest usprawnienie procesu pobierania danych w Twojej firmie. Wybierając czytnik, zwróć też uwagę na jego pojemność. Dobrej jakości urządzenie powinno mieścić nawet kilkadziesiąt tysięcy odczytów. Dzięki temu z powodzeniem poradzisz sobie z danymi z tachografów i kart kierowców całej floty.

Jaki czytnik kart kierowcy i tachografu warto wybrać?

Czytnik kart kierowcy i tachografu powinien być intuicyjny w obsłudze. Dzięki temu odczytu danych nie będzie musiało poprzedzać żmudne szkolenie. Urządzenie musi być kompatybilne z tachografami i kartami kierowców, których używasz w pracy. Takie czytniki są dostępne np. w e-sklepie sklep.install.pl. W ofercie tego miejsca znajdziesz sprzęt, który umożliwia odczytanie danych z najnowszych kart kierowców G2v2 i inteligentnych tachografów w wersji 2.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj