Urządzając łazienkę od podstaw musimy koniecznie zainwestować w zakup dobrej jakości, ładnych i funkcjonalnych mebli. Meble do łazienki powinny być wykonane z odpowiednich materiałów, być pojemne oraz wygodne w obsłudze. Istotne jest także dopasowanie ich stylu i designu do wystroju wnętrza oraz efektów wizualnych, jakie chcemy za ich pomocą osiągnąć. W każdej łazience warto umieścić szafkę pod umywalkę oraz dodatkowe meble przeznaczone do przechowywania akcesoriów łazienkowych.

Na co zwracać uwagę przy wyborze mebli do łazienki?

Łazienka jest pomieszczeniem, w którym panują bardzo zmienne warunki – duże wahania temperatur oraz podwyższona wilgotność powietrza sprawia, że meble łazienkowe muszą być solidne oraz wykonane z dobrej jakości materiałów przystosowanych do użytkowania w takich specyficznych warunkach. Meble do łazienki powinny być więc odporne na oddziaływanie wilgoci oraz w całości wykonane z materiałów o podwyższonej gęstości, cechujących się zmniejszoną absorbcją wody. Takie meble nie będą bowiem z czasem rozwarstwiały się oraz puchły i na długi czas zachowają swój atrakcyjny, estetyczny wygląd.

Bardzo istotnym kryterium wyboru mebli jest także ich funkcjonalność. Meble łazienkowe mają za zadanie dostarczyć nam dodatkowej, cennej przestrzeni do przechowywania przedmiotów oraz akcesoriów łazienkowych. Powinny więc oferować wystarczająco dużo miejsca, aby zmieściły się w nich wszystkie na co dzień użytkowane oraz potrzebne nam przedmioty, których miejsce znajduje się w łazience. Doskonałym rozwiązaniem do pomieszczeń o ograniczonej przestrzeni są meble powieszane, które nie będą dodatkowo zajmowały miejsca na podłodze oraz pozwolą na stworzenie w łazience wrażenia większej przestronności. W wersji podwieszanej dostępne są zarówno szafki pod umywalkę, jak i praktyczne kolumny łazienkowe.

meble

Dopasowanie mebli łazienkowych do wystroju pomieszczenia

Meble do łazienki są aktualnie dostępne w bardzo zróżnicowanej stylistyce. Poszukując rozwiązań idealnych dla siebie warto w pierwszej kolejności określić wystrój oraz klimat całego pomieszczenia. Jeśli nasza łazienka ma być urządzona w tradycyjnych klimatach nawiązujących do stylu retro, warto sięgnąć po klasyczne meble łazienkowe, które doskonale wpasują się w wystrój całego wnętrza. Do łazienek urządzonych w stylu retro świetnie pasują meble stojące na nóżkach. Doskonałym przykładem mebli w stylu retro jest dostępna w ofercie marki Roca kolekcja Carmen.

Jeśli natomiast marzymy o nowoczesnej i urządzonej w zgodzie z najnowszymi trendami łazience, warto zainteresować się meblami o prostej i minimalistycznej konstrukcji, które pozwolą na stworzenie spójnego i nowoczesnego wystroju w pomieszczeniu. Należą do nich m. in. meble do łazienki pochodzące ze stworzonej przez markę Roca kolekcji Beyond, które na tle innych rozwiązań wyróżniają się prostą, stonowaną bryłą oraz niezwykłą dbałością o detale. W kolekcji Beyond znaleźć można zestaw łazienkowy Unik, który składa się z podwieszanej, pojemnej szafki pod umywalkę z szufladami oraz ekskluzywnej umywalki wykonanej z nowoczesnego materiału Fineceramic.