Przygotowania do ślubu warto rozpocząć nawet kilka miesięcy przed ceremonią – do podstawowych zadań jest wybór miejsca uroczystości i sali weselnej, sporządzenie listy gości i obliczenie kosztów. Trzeba też wybrać ślubne obrączki – złote, tytanowe lub z innego materiału. Ich zakup to jedna z kluczowych decyzji, gdyż będą służyły przez całe życie.

Obrączki złote – symbol miłości i wierności

Obrączki symbolizują uczucie łączące dwie osoby, które pragną spędzić ze sobą życie – przede wszystkim to dowód miłości, lojalności i wierności. Poza tym są też ozdobą, którą nosimy zawsze – zarówno na co dzień, jak i podczas ważnych uroczystości. Z tego też powodu ich wybór ma ogromne znaczenie – do wyboru są między innymi obrączki złote, srebrne, platynowe, tytanowe, w różnych kolorach i stylach. Najbardziej uniwersalne są obrączki złote i srebrne, o klasycznym designie – można je nosić na palcu lub ew. na klasycznym łańcuszku. Ważne, aby były piękne, ale także wygodne i praktyczne.

Rozmiar obrączek

Ogromne znaczenie ma rozmiar obrączek. Trzeba go idealnie określić, aby nie zgubić ozdoby ani nie mieć problemu z jej zsunięciem z palca. Dobrym pomysłem jest przymierzenie ich kilka razy, aby uniknąć pomyłki. W salonach jubilerskich można skorzystać z porad profesjonalistów, jak ustalić właściwy rozmiar – wiele sposobów dostępnych w Internecie ma charakter jedynie orientacyjny. Właściwy pomiar jest bardzo ważny i wymaga doświadczenia od personelu, gdyż wpływa na komfort. Jednak najpierw trzeba wybrać konkretny model, a dopiero potem przejść do ustalenia jego optymalnego rozmiaru.

Wybór kruszcu

Najważniejszy jest nie tylko styl i kolor, ale kruszec – w przypadku obrączek króluje złoto, ale może występować ona w różnych odcieniach – najpopularniejsze jest żółte, ale może być też białe, a nawet różowe. Alternatywą jest srebro oraz obrączki z platyny lub tytanu. Wybierając konkretny model, zwróć uwagę na jakość materiału, np. próbę złota. Do wyboru jest kilkanaście rodzajów metali szlachetnych.

Trendy, klasyka a styl małżonków

Warto śledzić aktualne trendy, ale też kierować się własnym stylem i gustem – nie każdemu odpowiadać będą obrączki złote, ale w odcieniu różowym, mimo że są obecnie bardzo modne. Za uniwersalne uchodzi żółte złoto o próbie 0,585, którego ważną zaletą jest też trwałość. Do miłośników klasyki i minimalizmu przemawia białe złoto, a dwukolorowe modele spełnią wymagania osób preferujących ozdoby o ciekawym wzornictwie. Jednak modele z wieloma dodatkami nie będą zbyt wygodne i praktyczne na co dzień.

Obrączki – złote, srebrne czy tytanowe – mogą mieć różny design, dlatego trzeba je dopasować odpowiednio do własnego stylu. Inny model będzie pasował do zestawów klasycznych, inny do stroju sportowego, w stylu retro czy boho. Wiele młodych par decyduje się jednak na proste obrączki złote – eleganckie i z klasą, pasujące niemal do wszystkiego. Warto też zwrócić uwagę na pierścionek zaręczynowy – ważne, aby obie ozdoby idealnie ze sobą współgrały, gdyż będą noszone razem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj