Masz odłożoną gotówkę na zakup nowego samochodu i wiesz jakiej konkretnie marki auto chcesz kupić. Więc zastanawiasz się jaki salon samochodowy wybrać, czy występują istotne różnice? Wpływ na decyzję zakupową ma masa czynników, nie raz czy dwa klienci decydują się nie dokonywać zakupu w danym salonie, gdyż ten nie spełniał ich norm. W tym artykule przyjrzymy się tematowi wyboru odpowiedniego salonu samochodowego dla Ciebie.

Jak wybrać odpowiedni salon samochodowy?

W pierwszej kolejności zacznijmy od tego, że doradzamy wybór autoryzowanego salonu danej marki, jeżeli masz taką możliwość. Jest to szczególnie ważne przy zakupie aut używanych, gdyż w takich miejscach samochody przechodzą dokładne sprawdzenie nim trafią do dalszej sprzedaży. Masz większą pewność, że dopiero co zakupione auto nie zepsuje się przy pierwszej lepszej okazji. Oczywiście standardy pracy serwisów nie są takie same, w każdym miejscu a nie jest również powiedziane, że nieautoryzowany salon z zasady chcę Cię oszukać. Mówimy tutaj raczej o zdecydowanie większych szansach na zakup auta w dobrym stanie technicznym.

Skoro jesteśmy już przy serwisie, to warto sprawdzić czy dany dealer posiada ASO. Jest to zdecydowane ułatwienie w przypadku napraw gwarancyjnych i pogwarancyjnych. Kupując nowe auto zazwyczaj dokonujemy zakupu w rejonach naszego zamieszkania i dobrze jest się rozeznać, gdzie znajdują się pobliskie autoryzowane serwisy. Podczas okresu gwarancyjnego jesteśmy zobowiązani do naprawy auta w ASO i należy o tym pamiętać.

Sam serwis to jedno drugą sprawą jest to jakie opinie o nim krążą. Każdy znajomy ma pewnie dobrego mechanika, który prędzej czy później wcale nie okazuje się taki dobry. Dlatego im dłużej dany serwis utrzymuje się na rynku tym większym zaufaniem można go obdarzyć. Podobnie jak w przypadku wyboru salon samochodowego tak i tu warto kierować się opiniami.

Opinie to ciekawy temat, bo z jednej strony nasi bliscy starają się nam polecać jedynie miejsca, w których byli należycie obsłużeni, a z drugiej strony nasze odczucia nie zawsze pokrywają się z ich opiniami. Dlatego często trzeba wyciągać średnią i przesiewać opinie na temat danego miejsca przez własne sito. Warto zaglądnąć do internetu i sprawdzić czy salon, do którego się wybieramy ma pozytywne opinie, a jak tak to czy jest ich dużo i jak wygląda stosunek pozytywnych opinii do negatywnych. Jeżeli w centrum naszego zainteresowania są dwa salony to dobrze jest porównać recenzje i wybrać jako pierwszy ten, gdzie są one lepsze.

Podczas zakupu auta wymagamy profesjonalizmu od osób, które nam je mają zamiar sprzedać. Nie chodzi tu nawet o wartość pojazdu, ale o sam fakt przyłożenia się do swoich obowiązków i potraktowania klienta w sposób odpowiedni. Przy zakupie auta często pozostaje kilka wątpliwości, na które chcemy uzyskać odpowiedzi. Jeżeli pracownik, z którym rozmawiamy nie będzie w stanie nam odpowiedzieć na zadawane pytania to coś jest nie tak. Braku wiedzy nie da zastąpić się ładnym uśmiechem.

Samochód nie zawsze jest kupowany za gotówkę, często są to różne formy finansowania jak leasing. Dlatego przed wyborem salonu sprawdź czy dany dealer proponuje usługi finansowania. Obecnie jest to raczej normą, ale jeszcze nie wszystkie salony są to w stanie zagwarantować.

Dobry salon samochodowy daje kierowcy również możliwość odbycia jazdy testowej, podczas której można dokładnie poznać auta. Polecamy skorzystanie z jazdy testowej każdej osobie dokonującej zakupu auta.

Jednym z lepszych salonów samochodowych w naszym kraju jest Auto-Boss. Jest to tak właściwie sieć dwóch salonów znajdujących się w Chorzowie i Bielsku-Białej. Auto-Boss obsługuje klientów z całego Śląska a nawet Czech czy Słowacji. Duży wybór aut i profesjonalna obsługa zachęcają kierowców do wyboru właśnie tej firmy. Mamy nadzieję, że Twoje nowe auto spełni oczekiwania a jego zakup będzie czystą formalnością, która nie będzie stresująca i zakończy się bez żadnych problemów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj