Nie trzeba mieć dużego doświadczenia ani wybitnych umiejętności, aby biżuteria ręcznie robiona wyglądała efektownie. Jeśli ktoś lubi wyróżniać się z tłumu, to rękodzieła sprawdzą się idealnie. Za ich pomocą można wyrazić swoją osobowość, zainteresowania.

Nie trzeba mieć dużego doświadczenia ani wybitnych umiejętności, aby biżuteria ręcznie robiona wyglądała efektownie. Jeśli ktoś lubi wyróżniać się z tłumu, to rękodzieła sprawdzą się idealnie. Za ich pomocą można wyrazić swoją osobowość, zainteresowania. Oczywiście same dobre chęci nie wystarczą do powstania rękodzieła. Trzeba poświęcić czas i włożyć energię oraz zainwestować pieniądze w niezbędne akcesoria. Potrzebne będą półfabrykaty, narzędzia, zapięcia i szereg innych przedmiotów. Tworzenie biżuterii hand made to świetna zabawa, zajęcie sprawiające przyjemność i pozwalające spełnić swoją duszę artystyczną. Może stać się to codziennym hobby. Stworzenie czegoś pięknego to powód do dumy.

Jak rozpocząć przygodę z biżuterią hand made?

Biżuteria ręcznie robiona może powstać z rozmaitych elementów, jedynym ograniczeniem jest własna wyobraźnia. Wbrew pozorom stworzenie rękodzieła nie stanowi dużego wyzwania. Pojawia się jednak pytanie, gdzie szukać inspiracji i porad. Jeśli nie ma się w gronie znajomych lub rodziny osoby z doświadczeniem w tworzeniu biżuterii hand made – zobacz: oferta ręcznie robionej biżuterii, to pozostaje Internet. Jest on skarbnicą wiedzy, można liczyć na mnogość artykułów, praktycznych poradników, filmów instruktażowych. Istotną opcją będzie kurs robienia biżuterii DIY. Może mieć on formę online, co pozwoli zaoszczędzić sporo pieniędzy i czasu. Warto też poszukać w Internecie osób, które również pasjonują się rękodziełem. Kolejnym krokiem jest zaopatrzenie się w półfabrykaty na biżuterię i szereg innych elementów. Potrzebne będą szpilki jubilerskie, bigle, sztyfty, bazy do pierścionków, drut pamięciowy, łańcuszki, ogniwa, rurki dystansowe, kółka zaciskowe lub sprężynowe, końcówki, karabińczyki i inne zapięcia, krawatki, czapeczki, kulki, nici, żyłki jubilerskie, sznurki, gumki. Biżuterię można wykonać zarówno ze srebrnych półfabrykatów, jak i z elementów ze stali chirurgicznej. Jeśli biżuteria ma być trwała, odporna na uszkodzenia i czynniki zewnętrzne, to warto postawić na stal nierdzewną.

Co będzie potrzebne?

Do stworzenia biżuterii hand made potrzebne będą różne kamienie: naturalne, półszlachetne, syntetyczne. Oczywiście kamienie szlachetne dla wielu osób pozostają wręcz nieosiągalne ze względu na ich cenę i to, że są rzadko spotykane. Kamienie syntetyczne wyglądają jak naturalne, ale wytwarza się je w pełni w laboratorium. Potrzebne będą również narzędzia do wyrobu biżuterii hand made. Na liście rzeczy do kupienia powinny znaleźć się szczypce wielofunkcyjne, szczypce-bociany, szczypce wydłużone okrągłe, pęseta, szczypce tnące lub nożyczki, młotek do metalu, piłka jubilerska, naparstki, pierścienie do kółek, łopatki i tacki do koralików, reamery. Niezwykle pomocne będą również: maszynka do supełków, młynek ułatwiający nawlekanie koralików, narzędzia prostujące drut i do robienia chwostów. Do wykonania biżuterii przydadzą się żywica epoksydowa, filc, papier, drewno. Jeśli ktoś dopiero rozpoczyna swoją przygodę z rękodziełem, to wystarczy zaopatrzyć się w podstawowe półprodukty i narzędzia. Z biegiem czasu będę można poszerzyć swoją kolekcję.