Dla każdej Panny Młodej wieczór panieński powinien być niezapomnianym wydarzeniem. Jest okazją do oderwania się chociaż na chwilę od stresujących przygotowań ślubnych i przede wszystkim pożegnaniem stanu wolnego. Przygotowanie tego wydarzenia jest dużym wyzwaniem dla organizatorów. Muszą przede wszystkim zapewnić atrakcje na całą noc i zadbać o oprawę.

Wybór czasu, miejsca i atrakcji na wieczór panieński

Najważniejszy jest wybór daty, który będzie pasował zarówno Pannie Młodej, jak i uczestniczkom. Najczęściej odbywa się 2-3 tygodnie przed ślubem. Miejsce powinno być dopasowane do miejsca zamieszkania, wieku i charakteru Panny Młodej. Do wyboru jest wiele opcji np. impreza w klubie, w domu czy wyjazd do SPA. Często impreza z domu przenosi się do klubu, dlatego warto przemyśleć środek transportu. Kolejnym krokiem jest wybór potraw, przekąsek i napojów, które powinny trafiać w gust Panny Młodej i uczestniczek. Świetnym pomysłem są kolorowe drinki, które świetnie wyglądają, smakują znakomicie i są proste w przygotowaniu. Przed spożywaniem alkoholu warto zaplanować wartościowy posiłek, żeby impreza nie skończyła się za wcześnie… Warto odwiedzić sklepy, w których można zakupić zabawne gadżety na wieczór panieński np. słomki, balony, stroje, karty z zadaniami itp. Koniecznie trzeba ustalić pewne kwestie z pozostałymi uczestniczkami. Są to m.in. budżet imprezy, obowiązujące stroje, plan wieczoru, motyw przewodni, itp. Bardzo ważną sprawą jest wybór prezentu dla Panny Młodej, który powinien być dopasowany do jej usposobienia.

Wybór zabaw na wieczór panieński

Najpopularniejsze z nich to:
– Lista wyzwań dla Panny Młodej – należy wybrać zabawne zadania, które musi wykonać w trakcie wieczoru np. zdobycie numeru telefonu nieznajomego.
– Test wiedzy o Panie Młodym – pytania najlepiej ustalić wcześniej z samym Panem Młodym.
– Sesja zdjęciowa w trakcie – to świetna pamiątka, która pozwala wspominać to niezwykłe wydarzenie po latach.
– Gry typu „Nigdy nie…” – uczestniczki po kolei zdradzają, czego nigdy jeszcze nie robiły. Te z pozostałych, które mają takie doświadczenia za sobą – piją shoty, drinki, itp.

Akcesoria na wieczór panieński

Organizowanie wieczorów panieńskich jest na tyle popularne, że powstają liczne sklepy oferujące gadżety na wieczór panieński. Potrafią skutecznie urozmaicić imprezę i przede wszystkim stworzyć oprawę wizualną.

Najpopularniejsze gadżety na wieczór panieński to:

  • balony tematyczne z napisami, nadrukami, litery tworzące napis,
  • kubki lub szklanki na drinki ze specjalnymi nadrukami,
  • słomki do drinków,
  • konfetti,
  • akcesoria stanowiące element ubioru np. szarfy, przypinki, opaski, wianki, diabelskie rogi, peruki, itp.
  • ozdoba mająca wyróżnić Pannę Młodą np. szarfa w innym kolorze, welon, korona,
  • zabawne rekwizyty, bardzo często o charakterze erotycznym,
  • gry tematyczne na wieczór panieński.

Organizując wieczór panieński warto pamiętać, że to ostatnia okazja przyszłej Panny Młodej na szaloną zabawę. Najważniejsze jest dopasowanie atrakcji, zabaw i gadżetów do jej usposobienia, charakteru i stylu życia. Wieczór będzie udany, gdy Panna Młoda i uczestniczki będą czuły się komfortowo i swobodnie.