Stelaż na łóżko to nieodzowny element tych mebli. Praktycznie wszystkie oferowane teraz modele posiadają kompatybilny stelaż, który nie tylko dobrze się prezentuje i jest z wytrzymałych materiałów, ale także znacząco podnosi komfort spania. Stelaż na łóżko na antresoli nie różni się praktycznie niczym, od tego, który używany jest w przypadku mebli w tradycyjnych sypialniach. Antresole jednak zdobywają coraz większą popularność, a to głównie za sprawą, tego, że nie zajmują one zbyt wiele przestrzeni, a na dodatek świetnie się prezentują. Jakie jeszcze funkcje pełni antresola?

Jakie funkcje pełni antresola?

Antresola w małych mieszkaniach jest prawdziwym remedium na wszystkie problemy związane z wolną przestrzenią. Warto w pełni wykorzystać wysokość pomieszczeń i jeśli jest to możliwe, zaplanować w nim miejsce do spędzania czasu lub pracy. Antresola może pełnić funkcję intymnej i kameralnej sypialni, cichego gabinetu pracy, funkcjonalnej garderoby lub biblioteczki z fotelem do czytania lektur.

Antresola idealnie sprawdzi się w salonach, ponieważ dzięki wydzieleniu dodatkowej przestrzeni, na wyższym poziomie, stanie się on przytulniejszy i bardziej funkcjonalny. Bardzo dobrym pomysłem jest także sypialnia z antresolą, która moze pełnić funkcję garderoby. W pokoju dziecka, taki zabieg pozwoli wygospodarować dodatkowe miejsce na łóżko. Antresolę poleca się szczególnie w przypadku aranżacji trudnych wnętrz. Dzięki niej można urządzić dodatkową przestrzeń na poddaszu o niewygodnych i sporych skosach.

Dlaczego warto samodzielnie zrobić łóżko w domu?

Antresola jest świetnym rozwiązaniem w przypadku niewielkich pomieszczeń, o czym zostało wspomniane już wcześniej. Niestety bardzo często wymaga ona dobrania odpowiedniego łóżka pod wymiar, co może wiązać się bardzo długimi poszukiwaniami lub wysokimi kosztami zrobienia mebla pod wymiar. Decydując się na samodzielne zrobienie łóżka, należy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Wybór odpowiedniego łóżka jest także bardzo często utrudniony, ponieważ ciężko jest znaleźć model, który będzie w pełni odpowiadał wymaganiom jego użytkownika.

Samodzielne stworzenie łóżka nie jest tak trudne, jakby mogło się wydawać. Satysfakcja za to jest ogromna i większa niż mogłoby się spodziewać. Wykonując prace samemu, otrzymuje się mebel stworzony w pełni pod indywidualne preferencje użytkownika. Jest on pod każdym względem wręcz idealny. Inspiracji na stworzenie łóżka jest także bardzo dużo. Może być w formie rodem z science-fiction lub odpowiednio dopasowane do aranżacji panującej w sypialni.

O czym pamiętać tworząc łóżko na antresoli?

Stworzenie samego łóżka nie jest takie trudne. Wystarczy posiadać niezbędne materiały jak deski i narzędzia. Warto także wcześniej zaplanować sobie pracę oraz stworzyć rysunek techniczny z wymiarami, na podstawie którego będzie powstawać konstrukcja. Łóżko powinno być tak zbudowane, aby zmieściła się na nim wymagana ilość osób. Ponadto należy wziąć pod uwagę jeszcze wielkość materaca. Te rzadko kiedy produkowane są pod indywidualne zamówienie i raczej trzeba się liczyć ze standardowymi wymiarami. Jeśli materac będzie znajdować się bezpośrednio na podłodze, można coś pod niego podłożyć, aby nie uległ zbyt szybkiemu zużyciu.

W przypadku, gdy łóżko będzie postawione na tak zwanych nóżkach, niezbędny będzie stelaż na łóżko. Jest to prosta konstrukcja, dzięki której znacząco podnosi się komfort snu. Na rynku dostępne są także gotowe modele, zazwyczaj w dwóch wersjach – metalowe i drewniane. Wysokiej jakości stelaż na łóżko można kupić na stronie https://sembella.pl/produkty/stelaze/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj