Fundacje dla dzieci chorych na białaczkę robią wiele, by wspomóc najmłodszych w walce z nowotworem. Powołanie kliniki, która stanowi dziś największy w Polsce dziecięcy ośrodek przeszczepowy, wspomaganie szpitala, pokrywanie kosztów leczenia i rehabilitacji to tylko niektóre z przykładów pomocy jaką mogą otrzymać dzięki fundacji dzieci chore na nowotwór.

p>Obecnie nietrudno jest znaleźć fundację dla dzieci chorych na nowotwór. Warto jednak wiedzieć, że oferują one pomoc różnego rodzaju – począwszy od spełnienia marzeń małego pacjenta, przez pokrycie kosztów leczenia, a na pomocy w znalezieniu dawcy szpiku kończąc.

Fundacja na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową we Wrocławiu

Fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” niesie pomoc dzieciom chorym na nowotwór już od 27 lat. W tym czasie z jej pomocy skorzystało ponad 5 tys. chorych na nowotwór dzieci. Fundacja otrzymuje znaczną pomoc finansową z tytułu odpisu 1 proc. podatku i pomaga dzieciom we wrocławskiej klinice onkologii dziecięcej – Przylądku Nadziei – która została powołana właśnie z inicjatywy fundacji.

Dziś do kliniki przybywa na leczenie z całego kraju blisko 2 tys. dzieci rocznie. Fundacja wspomaga nowoczesny szpital dzięki pomocy darczyńców i wolontariuszy. Pokrywa koszty leków i rehabilitacji dla dzieci. Finansuje też zakup sprzętu medycznego. Co więcej, ze środków fundacji wspierane są także badania naukowe mające na celu poprawienie diagnostyki i skuteczności leczenia nowotworów.

Ponadto, fundacja dla dzieci utworzyła w klinice tzw. Klinikę Mentalną. Dzięki niej możliwe jest zapewnienie dzieciom, ich rodzicom i lekarzom profesjonalną opiekę psychologiczną. Ambasadorką fundacji jest Martyna Wojciechowska, która oferuje dzieciom terapię poprzez film, muzykę, sztukę czy taniec.

Fundacja organizuje także liczne wydarzenia takie jak np. Wielki Korowód Nadziei, którego uczestnicy przechodzą ulicami Wrocławia na początku roku szkolnego, by zwrócić uwagę na trudną sytuację dzieci chorych na raka, które wraz z początkiem września nie mogą wrócić do szkoły.

Fundacja pomocy dzieciom z chorobą nowotworową w Warszawie

Fundacja pomocy dzieciom z chorobą nowotworową udostępnia specjalny Ośrodek z miejscami noclegowymi, który umożliwia korzystającym z niego podopiecznym leczenie w warszawskich klinikach onkologicznych i prowadzenie normalnego życia pomimo choroby.

Ośrodek ma 32 miejsca noclegowe, kuchnię oraz jadalnię, a także pralnię i pomieszczenia do organizacji czasu wolnego takie jak pokój zabaw dla dzieci i sala gimnastyczna. Osoby przebywający w Ośrodku mogą skorzystać z pomocy psychologów, terapeutów i pracowników socjalnych.

Ponadto, ośrodek organizuje obozy rehabilitacyjne połączone z nauką rehabilitacji domowej, obozy wypoczynkowo – terapeutyczne przeznaczone dla dzieci po zakończonym leczeniu onkologicznym i w trakcie okresowych badań kontrolnych, a także obozy turystyczne pod hasłem „Poznajemy stolicę Polski”.

Jeszcze inną formę pomocy oferują inne fundacje. Np. Fundacja DKMS poszukuje dawców komórek macierzystych szpiku dla chorych na nowotwór krwi. Więcej informacji o działaniach Fundacji DKMS znajdziesz na stronie https://www.dkms.pl/pl/o-dkms