Planujesz remont pokoju dziecięcego, a może urządzasz tę przestrzeń po raz pierwszy dla swojej pociechy? Decyzja o doborze kolorystyki zaważy o całym pomieszczeniu, dlatego zadecyduj już wcześniej, jaki kolor do pokoju dziecka wybierzesz. Jakie są trendy i nowości w 2021 roku w urządzaniu pokojów dziecięcych, które kolory będą ponadczasowe, a które aktualnie na topie? Przeczytaj więcej w artykule poniżej i zainspiruj się, by stworzyć dziecku doskonałą przestrzeń do życia.

Pokoje dla niemowląt – jakie kolory warto wybrać?

Choć może się wydawać, że kolor ścian dla niemowląt nie ma znaczenia, jest to jednak przestrzeń, w której najczęściej spędzą kilka pierwszych lat swojego życia. To stąd będą pojawiać się pierwsze wspomnienia, dlatego decyzja o tym, jak urządzić pokój dla niemowlaka powinna być dobrze przemyślana. Pod kątem kolorystyki najlepiej sprawdzają się przedstawione w tabeli rozwiązania:

Grupa kolorów Przykłady Uzasadnienie
ciepłe pastelowe pastelowy róź, jasne beże, rozbielony żółty dodają przytulności, zgodne z trendami
biele i szarości jasnoszary, uniwersalna, ale złamana biel neutralne, mogą starczyć na kilka lat i być tłem dla niemal każdego dodatku
kolory natury pastelowa zieleń, delikatny błękit, naturalne drewno mogą wpływać na wyciszenie, dobre samopoczucie, są neutralne

Ostatecznie to od doboru koloru ścian powinny być uzależnione wybór mebli i dodatków, dlatego temat warto przemyśleć całościowo. Możesz także poszukać inspiracji, stworzyć wizualizacje, dzięki którym podejmiesz najlepszą decyzję. Warto również pamiętać, by kupując farby czy tapety do pokoju malucha, wybrać produkty wysokiej jakości, bezpieczne i nietoksyczne.

Jaki kolor do pokoju starszego dziecka?

W pokojach starszych dzieci mogą sprawdzić się te same kolory co wtedy, gdy zastanawiasz się jak urządzić pokój dla niemowlaka. Można jednak uzupełnić je o detale, czy też pomalować jedną ścianę albo jej fragment w ulubionym kolorze dziecka. Już kilkulatek może mieć aktywny udział w urządzaniu swojej przestrzeni. Warto jednak samodzielnie wybrać kilka opcji, wśród których ostateczne kolory wytypuje dziecko. Nieograniczone możliwości mogą przytłoczyć, nie dając satysfakcji.

Dobór mebli i dodatków w dziecięcej sypialni i bawialni

Nie ulega wątpliwości, że o charakterze pokoju decyduje nie tylko kolorystyka, ale również meble oraz dodatki. Dopasuj je do przyjętych barwnych założeń. Dekoracje odmieniające nawet zwykły pokój na typowo dziecięcy to na przykład:

  • ścienne naklejki, również te 3D,
  • dekoracyjne półki na zabawki,
  • barwne pojemniki do przechowywania,
  • ramki z fotografiami w kompozycjach,
  • tematyczne tekstylia – zasłony, pledy, poduszki, dywaniki.

Warto by poszczególne elementy wyposażenia oraz ozdoby korespondowały ze sobą, tworząc ciekawą całość.

Gdzie szukać inspiracji dla urządzania wnętrz dla dzieci?

Urządzenie spójnego i dobrze wyglądającego, a przy okazji funkcjonalnego pokoiku dla dziecka będzie sporym wyzwaniem. Kolorystyka decyduje o odbiorze przestrzeni, nie jest zatem całkiem obojętna nawet dla najmłodszych. Więcej informacji, porad i inspiracji dotyczących kolorystyki we wnętrzach dla dzieci, a także inne pomocne materiały przy urządzaniu pokoju dziecięcego znajdziesz na portalu Dzidziusiowo.pl. To miejsce, gdzie przeczytasz najciekawsze artykuły i fachowe porady z zakresu ciąży, wczesnego macierzyństwa, a także wychowania dzieci oraz wielu zagadnień z nimi związanych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj