Podróże z dzieckiem spędzają Ci sen z powiek? Nie ma w tym nic dziwnego – wątłe ciałko malucha, niewykształcone jeszcze mięśnie i wciąż słabe kości sprawiają, że nawet pozornie niegroźna stłuczka może doprowadzić do tragedii. Jak zadbać o bezpieczeństwo pociechy? Rozwiązaniem okaże się prawidłowo wybrany fotelik samochodowy. Jakie wymogi bezpieczeństwa powinien spełniać model w kategorii wagowej 9-36 kg? Odpowiedź znajdziesz poniżej!

Jak wybrać fotelik samochodowy 9-36 kg? Praktyczne wskazówki

Warto mieć świadomość, że wybór i zakup fotelika samochodowego musi być przemyślany. Chcąc zapewnić dziecku skuteczną ochronę, a w konsekwencji – pełne bezpieczeństwo, musisz wziąć pod uwagę konkretne parametry produktu. Należą do nich:

– udział w testach bezpieczeństwa. Dobry fotelik samochodowy to taki, który brał udział w testach bezpieczeństwa i otrzymał dobre oceny. Dlaczego jest to tak ważne? Testy weryfikują nie tylko jakość fotelika. W trakcie symulacji różnych rodzajów kolizji eksperci sprawdzają, jak zachowa się dziecko. Pozytywną ocenę w testach ADAC otrzymał np. fotelik Cybex Pallas G i-Size, dostępny w ofercie https://www.wozki-foteliki.pl/40-9-36kg.

– producent. Decydując się na zakup fotelika samochodowego 9-36 kg, idealnego modelu warto szukać wśród propozycji liderów. Dobry producent, legalna dystrybucja i rzetelny sprzedawca gwarantują bezpieczeństwo malucha. Warto zatem wybierać foteliki samochodowe m.in. takich marek jak Maxi Cosi, Cybex i Britax. Warto zwrócić na nie uwagę, tym bardziej że propozycje tych producentów już od kilku sezonów zajmują wiodące miejsca w rankingach bezpieczeństwa.

Funkcjonalne rozwiązania, czyli co ułatwi korzystanie z fotelików samochodowych 9-36 kg

Dobrze zaprojektowany fotelik samochodowy gwarantuje wysoki komfort użytkowania. Pomimo tego, że rozwiązań, które ułatwiają korzystanie z fotelika jest niemal tak dużo, jak samych foteli, istnieją pewne uniwersalne cechy, które warto wziąć pod uwagę. Należą do nich system Isofix, ułatwiający wpięcie uchwytów bezpośrednio do ramy samochodu (dzięki niemu fotelik jest stabilny), ruchome elementy, pozwalające dopasować fotelik do potrzeb i preferencji dziecka (np. zagłówek lub szerokość siedziska), pasy wewnętrzne oraz regulacja kąta nachylenia oparcia, przydatna zwłaszcza w trakcie drzemki.