„Kot Bob i ja” to niezwykła autobiograficzna opowieść ulicznego grajka James’a Bowen’a i jego niezwykłego przyjaciela kota Boba.

Pewnego dnia James Bowen wracając do domu na klatce schodowej zobaczył rudego, bezdomnego kota. Przejęty kocim losem postanowił przygarnąć rudzielca do domu. Decyzja była o tyle trudniejsza, że James nie miał stałej pracy, z trudem wiązał koniec z końcem, a do tego leczył się z uzależnienia od heroiny.

Nie zważając jednak na trudności postanowił zaopiekować się kotem, któremu nadał imię Bob. Decyzja o przygarnięciu kota okazała się dla James’a najlepszą z możliwych.

Wkrótce po tym Bob stał się jego najwierniejszym przyjacielem, który pomógł mu odmienić całkowicie swoje życie, wyjść z nałogu i zacząć wszystko od nowa.

„Kot Bob i ja” to udokumentowana opowieść o tym, jakimi inteligentnymi zwierzętami są koty oraz o tym jak potrafią zjednywać sobie ludzi. Dzięki książce poznasz również koci świat, ich zwyczaje, zachowania oraz indywidualności.

Pełna humoru, a zarazem wzruszająca opowieść o tym, że w życiu wszystko jest możliwe, wystarczy tylko mieć motywację.

Książka jest bardzo „lekka”, dzięki czemu można ją „wchłonąć” w jedno popołudnie. Kocie perypetie opisane w książce są idealną lekturą dla wszystkich. Dla miłośników kotów jak i ludzi, którzy jeszcze nie są przekonani do tych cudownych zwierząt, a także dla tych, którzy stracili nadzieję na lepsze jutro.