Jazda na rowerze to wielka przyjemność, służy zdrowiu oraz kondycji, a przy tym korzystnie wpływa na środowisko. W naszym klimacie możesz jeździć nawet osiem miesięcy w roku, jeżeli pogoda temu sprzyja. Bywają, także fanatycy, którzy nie odmawiają sobie jazdy na rowerze nawet zimą. Wybierając odpowiednie trasy możesz pooddychać naprawdę świeżym powietrzem.

Rower to samo zdrowie

Jazda na rowerze jest wysiłkiem, który korzystanie wpływa na układ krążenia, poprawia wydolność organizmu, a także wspomaga pracę układu oddechowego. Osoby które jeżdżą na rowerze rzadziej chorują na schorzenia kręgosłupa i żylaków.

Jazda na rowerze przyczynia się również do wysmuklenia sylwetki, gdyż podczas jazdy pracują nie tylko uda i łydki, ale także mięśnie pleców i rąk.

Z roweru mogą korzystać (po konsultacji u lekarza), także osoby z bólami, zwyrodnieniami stawów czy chorobą niedokrwienną kończyn dolnych i traktować jazdę jako formę rehabilitacji.

Jazda na rowerze uszczęśliwia

Wycieczki rowerowe to nie tylko samo zdrowie fizyczne. Wysiłek jakiego doświadczasz podczas podróżowania rowerem sprawia, że Twój organizm wydziela endorfiny, tzw. hormon szczęścia. Dzięki temu masz lepsze samopoczucie, a przy tym możesz się odstresować i zapomnieć o problemach dnia codziennego.

Poza tym możesz odwiedzić wiele pięknych miejsc w Twojej okolicy, których nawet nie zauważasz jadąc samochodem.

Spędzasz czas z rodziną

Ile razy zastanawiasz się jak zdrowo i aktywnie spędzić wolny czas z rodziną lub przyjaciółmi. Jak tylko pozwoli pogoda organizuj wycieczki rowerowe. Jest to bardzo aktywna forma wypoczynku dla całej rodziny. Macie wówczas czas tylko i wyłącznie dla siebie, a tego nigdy nie jest za wiele.

Z takim podejściem do życia będziesz się nim bardziej cieszyć, a Twoje pociechy spalą nadmiar energii:)

w co sie ubrac na rower banner

Rower chroni środowisko i Twój cenny czas

Ulice w miastach są zatłoczone, czasami korek jest tak duży, że już od rana psuje Ci humor. Wybierając rower jako pojazd do osiągnięcia celu (np. praca, sklep) możesz uniknąć korków i tym samym zyskasz na czasie. Na szczęście, w miastach i poza nimi, powstaje coraz więcej ścieżek rowerowych, a w wielu miejscach można rowerem jeździć po chodnikach. Niejednokrotnie ścieżki rowerowe prowadzą przez parki, a obcowanie z naturą od samego rana wprowadzi Cię w dobry nastój.

Wielką zaletą roweru jako pojazdu jest to, że nie wydziela on spalin, a więc jest przyjazny dla środowiska. Jest również pojazdem bardzo cichym, a ciszy nigdy nie jest za wiele.

Jazda na rowerze z pewnością da Ci wiele korzyści. I choć zakup roweru jest kosztownym zakupem, na pewno nie będziesz tego żałować. A dobrze konserwowany rower będzie Ci służył przez wiele lat.

Pomyśl, także o przyjemnościach obcowania z naturą i o bezcennych chwilach spędzonych z rodziną. Moja córka uwielbia nasze rodzinne wycieczki. Jazda na rowerze sprawia jej wiele przyjemności i chociaż ma tylko 6 lat świetnie daje sobie radę na rowerze zarówno na ścieżkach rowerowych jak i na drogach polnych.