Idziesz na zakupy, by skompletować wyprawkę dla Twojego malucha, a tam bombardują Cię granatowe plisowane spódniczki i białe koszule? Oznacza to, że nadciąga jesień, a Twoja wyprawka dla niemowlaka musi spełnić kilka dodatkowych warunków.

Łatwo znajdziesz plusy takiej jesiennej wyprawki – mogą to być na przykład sezonowe wyprzedaże. Zapewne jeszcze nigdy nie polowałaś na przecenione ciuchy w dziecięcych rozmiarach, ale wszystko przed Tobą. Odzież niemowlęca nie musi być droga – sklepy stacjonarne i internetowe chętnie przeceniają swoje produkty nie tylko na koniec sezonu. Różne okazje, jak upusty do 80% czy promocje typu kup trzy, zapłać za dwa, pozwalają szybko i tanio zapełnić szafę niemowlaka. Dzięki temu możemy kupić ubranka niemowlęce w niskiej cenie, nie rezygnując z ich wysokiej jakości.

Spacerkiem z zakupów

Wyprawka dla dziecka urodzonego jesienią to dodatkowe zakupy, a ubranka niemowlęce stanowią dopiero początek. Przyda się folia przeciwdeszczowa na wózek, ciepły kocyk, kombinezon i grubsza czapka. Kocyki dla dzieci trzeba wybierać rozważnie – materiał nie może uczulać, musi być naturalny. Dobrze, jeżeli spełniają one funkcję śpiworków. W korzystnych cenach znaleźć je można chociażby w Kiddostate.pl. Jeśli boisz się przegrzania i przepocenia, tego rodzaju kocykiwydają się idealne.

Jesienna pogoda zachęca do snu nie tylko dorosłych. Maluch po takim spacerze chętnie da rodzicom chwilę wytchnienia. Pościel dla niemowlątto też ważny zakup. Zwróćmy uwagę, czy zamki są dobrze schowane i czy dana pościel zawiera ochraniacze na szczebelki. Ważne jest też, by nie farbowała, nie wywoływała alergii i nie zawierała sztucznych domieszek. Gdy rodzice już ją zakupią, często zaczynają rozważać baldachim. Co prawda zapewnia on dziecku większą ciszę, ale również zbiera kurz, może też utrudniać dostęp do łóżeczka. Zarówno baldachim, jak i pościel dla dzieci muszą być łatwe w czyszczeniu.

Mamy, nie dajcie się omamić

Nie trzeba powtarzać, że wyprawka dla niemowlaka nie należy do rzeczy najtańszych, ale ręka w górę, dla której mamy odzież niemowlęca to koszmar i udręka? Słodkie buciki i sweterki to wybór o tyle trudny, co i miły. W natłoku produktów, którymi sklepy mamią rodziców, warto wiedzieć, bez czego damy radę się obejść. Kilka sztuk body czy skarpetek jest niezbędna, ale jeśli chodzi o pościel dla dzieci– wystarczą dwie, trzy zmiany. Ubranka niemowlęce w rozmiarze 56 cm również nie posłużą zbyt długo, warto zaopatrzyć się w większe rozmiary. Nasz maluch wiosnę powita już przecież w innym rozmiarze.