Jesień zbliża się wielkimi krokami – jesienny taras, tak różny od ciepłego, letniego, może wydawać się ciut przygnębiający. Jeszcze nie tak dawno spędzałaś ciepłe wieczory na tarasie, teraz delikatniejsze kwiaty zmarniały, dotknięte przymrozkiem. Jednak nie oznacza to, że do wiosny Twój taras ma stać pusty – przedstawiamy, co warto mieć pod ręką na wypady na jesienny taras.

Jesienne kwiaty

Na początek ustaw na swoim jesiennym tarasie kwiaty, które aż do pierwszego śniegu będą go zdobiły. Do pięknej, zachwycającej feerią barw aranżacji powinnaś wpleść nie tylko kwiaty, ale i owoce i warzywa – tak świeże, jak i suszone.

Chłodne noce świetnie zniosą wrzosy, astry, cyklameny, trawa kostrzewa i chryzantemy. Świetnie sprawdzą się również ozdobne kapusty, czy bluszcz. Długie źdźbła ozdobnych traw dopełnią jesienne kompozycje na balkonach i tarasach.

Jesień to również bogactwo owoców, warzyw i suszonych roślin. Oprócz nieśmiertelnej dyni czy jesiennych liści masz do dyspozycji orzechy, kasztany, jabłka, suszone zboża, kolby kukurydzy, owoce głogu i dzikiej róży lub kwiaty cięte – marcinki i miechunkę. A wszystko to w ogromnej gamie odcieni, nic tylko przebierać i korzystać!

pinterest kobietawielepie button

Żeby było ciepło…

Skoro Twój jesienny taras nabrał już pięknych kolorów, pora zadbać o komfort termiczny – niezbędny będzie wygodny fotel, głęboki na tyle, by można się było w nim niemal położyć – wiszący niczym wielki kosz będzie doskonałym wyborem. Przydadzą się także poduszki i grube koce – im przytulniejsze i miększe, tym lepiej. Owinięta w kokon z wełnianego pledu nawet nie poczujesz nadchodzącej zimy. Do kompletu termofor czy ogrzewacz powietrza.

Najlepiej mieć każdego z tych akcesoriów w dużych ilościach, by nawet mróz nie przeszkodził w wieczornym obserwowaniu gwiazd z Twojego nowego, przytulnego jesiennego tarasu.

Dla jasności

Na długie jesienne (coraz ciemniejsze) wieczory przyda się również nastrojowe oświetlenie. W tej roli sprawdzą się doskonale lampiony i latarnie na świece, i wszelkie inne źródła z osłoniętym płomieniem – sama świeca może nie przetrwać jesiennego wiatru…

Alternatywnie możesz sięgnąć po lampki solarne – dostępne w większości supermarketów w absurdalnie niskich cenach, pozwolą Ci oświetlić każdy kąt tarasu bez kabli, ustawiania, regulowania i kombinowania – wystarczy wbić lampkę w ziemię/doniczkę i gotowe!