Co robić we dwoje na Mazurach? Romantyzm nie musi się kończyć uciekaniem do namiotu przed komarami. Mazury, wciąż niedoceniony turystycznie region Polski, mają bardzo wiele do zaoferowania. Szukasz pomysłów na pobyt we dwoje w Krainie Wielkich Jezior? Wśród naszych propozycji na pewno znajdziesz coś dla siebie!

Zachód słońca nad jeziorem

Zacznijmy od banału, ale kto powiedział, że banał to kicz, którego trzeba unikać? Zachody słońca nad jeziorami są tak samo, a może nawet bardziej, malownicze, jak to samo zjawisko nad morzem. Wyobraź sobie słońce nurkujące w jeziorze, w oddali drzewa, krzyk kaczki albo żurawia i was dwoje na pomoście. Ukoronowaniem scenerii może być lampka wina.

Rejs jachtem po jeziorach mazurskich

To propozycja dla osób, które mają jakie takie pojęcie o żeglowaniu lub pływaniu łodzią motorową. Dla nich czarter jachtu mazury będzie bardzo dobrą propozycją na romantyczny weekend lub dłuższy pobyt. Jeśli jedno z Was ma patent sternika, możecie wynająć całkiem sporą łódź. Jeśli nie – musicie zadowolić się mniejszą jednostką. Można co prawda wynająć jacht ze skiperem, ale przecież chcecie być tylko we dwoje, prawda?

Czarter jachtu oznacza, że będziecie zasypiać kołysani delikatnymi falami. Czy może być coś bardziej romantycznego?

Wycieczka rowerem wodnym

Rower wodny ma to do siebie, że najczęściej jest dwuosobowy. Już sam ten fakt powinien skłonić do wyboru. Co prawda kajaki także są dwuosobowe, ale nie można siedzieć obok siebie, a i pływanie wymaga większego wysiłku fizycznego. Natomiast rower wodny jest dokładnie tym, czego potrzebujecie. Niektóre modele mają siedzenia tak blisko siebie, że można nawet trzymać się za ręce! W słoneczny dzień warto zadbać, by rower miał zamontowany daszek chroniący przed słońcem.

Gdzie można popłynąć rowerem? Jeziora i kanały są wasze, zapamiętajcie tylko drogę powrotną!

Jeziora mazurskie we dwoje? Wskazówki, dzięki którym wspólnie spędzony czas stanie się przyjemniejszy

źródło: Unsplash.com

Zwiedzanie zamków na Mazurach

Właściwie może, bo w zwiedzaniu dawnych zamków i ich ruin jest bardzo wiele romantyzmu. Wystarczy sobie wyobrazić ich dawną świetność i cieszących się ich urokiem mieszkańców. A może gdzieś doszło do złamania serca lub innego zawodu miłosnego? Kto wie jakie tajemnice kryją zamki krzyżackie, teoretycznie zakonne…

Mazurskie zamki w większości wyrosły w Gotyku, są więc wysokie, strzeliste, mają grube mury, fosy, zwodzone mosty i wszystko to, co powinien mieć zamek warowny. Niemal słychać tętent koni i odgłosy pojedynków na szable. Koniecznie zobaczcie zamek w Nidzicy, Ostródzie, Kętrzynie i Giżycku. Warto też udać się do zamku w Reszlu, choćby ze względu na fakt, iż to w jego pobliżu na początku XIX wieku dokonano ostatniego w Europie spalenia na stosie kobiety oskarżonej o czary. Niewiele osób wie, że nagonka na „czarownice” w Polsce trwała najdłużej.

Przejażdżka konno

Jeśli wcześniej mieliście chociaż trochę do czynienia z końmi, na pewno docenicie możliwość przejażdżki po mazurskich lasach i traktach. Mazury są dość słabo zaludnione i nawet turyści nie są w stanie zrobić tu prawdziwego tłoku. Niewykluczone, że w lesie będziecie tylko wy i stuletnie buki lub dęby…

Na Mazurach jest bardzo dużo ośrodków jeździeckich. Rozejrzyjcie się dookoła, są bliżej, niż może się wydawać.

Jeziora mazurskie we dwoje? Wskazówki, dzięki którym wspólnie spędzony czas stanie się przyjemniejszy
Jeziora mazurskie we dwoje? Wskazówki, dzięki którym wspólnie spędzony czas stanie się przyjemniejszy 1

źródło: Unsplash.com

Jedzenie prosto z karczmy

Mazury, jak każdy region Polski, mają swoje specjały, których nie kupicie w sklepach. Omijajcie sieciowe pizzerie i fast foody. Zamiast nich skierujcie swe kroki ku gospodom, smażalniom, tawernom i karczmom. Lokalne specjały to w większości przypadków rarytasy, których trzeba spróbować chociaż raz.

Co warto zamówić? Farszynki, kawior ze szczupaka, marcepan królewiecki, plince z pomoćką, smażony węgorz, sandacz, pstrąg, stynka. W upalny dzień koniecznie zamówcie chłodnik mazurski.

To oczywiście tylko propozycje, bo regionalnych dań na Mazurach jest o wiele więcej. Niezależnie od tego, co trafi na wasze talerze, każdy posiłek można potraktować jak romantyczną randkę.

Spacer po Parku Narodowym

Co prawda na Mazurach jest niezliczona liczba dróg, ścieżek i ścieżynek, którymi warto się przespacerować, ale Wigierski Park Narodowy to prawdziwa perełka i będąc w pobliżu, po prostu trzeba do niego wdepnąć. Otoczy was cisza, spokój, śpiew ptaków i jeszcze więcej dzikiej przyrody. Jeśli będziecie mieli trochę szczęścia, zobaczycie sarnę, łosia lub nurkującego bobra.

Kolacja przy ognisku

Nie ma nic bardziej romantycznego niż ogień, a najlepszym dowodem na to są kolacje przy świecach. Na Mazurach nie potrzebujecie świec, wystarczy, że rozpalicie ognisko, oczywiście w wyznaczonym, bezpiecznym miejscu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj