Uwielbiasz gotować? A może od jakiegoś czasu brak Ci pomysłu na dania obiadowe i szukasz inspiracji? Właśnie z myślą o osobach takich jak Ty powstały kanały kulinarne, na których nadawane są programy w całości poświęcone sztuce gotowania, pieczenia i smażenia! W najnowszym tekście prezentujemy trzy, które z pewnością zasługują na uwagę każdego smakosza.

Kuchnia+

Kuchnia+ (wcześniej pod nazwą Kuchnia.tv) to pierwszy nadawany w Polsce kanał, którego cała ramówka skupia się na tematyce kulinarnej. W ofercie stacji znajdują się zarówno propozycje polskie, jak i zagraniczne. Dominują przede wszystkim magazyny poradnikowe, np. „ABC gotowania”, „Ślinotok”, a także programy autorstwa znanych kucharzy, m.in. Jamiego Oliviera, Petera Kuruvity, Marthy Stewart, Mariety Mareckiej i Tomasza Jakubiaka. Na antenie pojawiają się też reality shows – „Głodni inwestorzy”,  „Żołądek czy rozsądek” – oraz seriale podróżnicze („Foodie w wielkim mieście”, „Street Food: jedzenie na ulicach” czy „Valentine Warner: kanadyjska kuchnia na dziko”) i filmy fabularne. Dużym atutem Kuchnia+ jest współpraca z najsłynniejszą trenerką Polaków, Ewą Chodakowską, która przygotowuje dla stacji swój autorski program „Be Active. Ewa Chodakowska”.

Food Network

Food Network, dostępny m.in. w ofercie https://telewizjaswiatlowodowa.pl/telewizja-swiatlowodowa, może pochwalić się coraz większym gronem odbiorców. Wszystko dzięki świetnemu doborowi programów. Stacja emituje produkcje polskie i zagraniczne, m.in. „Tajemniczy klient”, „Człowiek kontra jedzenie”, „Kobieta na Dzikim Zachodzie”, „Pyszne 25” czy „Rewolucja na talerzu”. Na antenie pojawiają się też oryginalne propozycje, np. teleturnieje kulinarne „Sklepowy turniej Guya” i „Posiekani”, kulinarny talk show „Kuchnia” czy prowadzony przez Beatę Sadowską magazyn lifestylowy „Gwiazdy na tacy”. Do tego, stacja chętnie nadaje reality shows – „Na ratunek restauracjom” i „Akcja restauracja”.

TLC

Zawsze wydawało Ci się, że na TLC dominują serie dokumentalne? Nic bardziej mylnego! Stacja oferuje tematykę lifestylową, dlatego programy kulinarne stanowią dużą cześć jej ramówki. Do najbardziej rozpoznawalnych produkcji TLC należy na pewno cykl magazynów i poradników autorstwa Buddy’ego Valastro – „Słodki biznes”, „Buddy Valastro gotuje”, „Słodkie rewolucje Buddy’ego Valastro”. Oprócz tego, na antenie emitowane są różne edycje programów „Masterchef” i „Masterchef Junior”, „Piekielna kuchnia Gordona Ramseya” oraz kulinarne nowości, np. „Włoska kuchnia Benedetty”.