Stereotypem jest myślenie, że kobiety w większości dobrze sprawdza się jedynie do zajęć humanistycznych czy pracy urzędniczej. Na szczęście, absolwentki takich uczelni jak Wyższa Szkoła Ekonomii i Informatyki w Krakowie udowadniają, że kobieta może być również wybitnym specjalistą w branży IT.

Odpowiednia szkoła dla specjalistek IT

Wyższa Szkoła Ekonomii i Informatyki jest nowoczesną placówką edukacyjną, w której nie liczy się płeć – każdy student jest tak samo traktowany. Branża IT jest bardzo dynamiczną gałęzią rynkową, rozwój cyfryzacji jest ogromny i niezwykle szybko postępujący. Studia w tradycyjnym systemie, a także studia międzynarodowe WSEI stanowią ciekawą ofertę dla ambitnych kobiet. To także świetny pomysł na przebranżowienie się.

Zdolne kobiety na WSEI

Wiele kobiet korzysta z oferty studiów międzynarodowych na kierunkach informatycznych. Nie jest to nic dziwnego. Branża IT, jak już wspomnieliśmy, stała się elementem codzienności. Informatyka jest bardzo przyszłościowym kierunkiem. WSEI bardzo dba, aby studentki były wszechstronnie wykształcone i wspaniale odnalazły się po studiach na rynku pracy. Aby to zrealizować, wprowadzono tzw. system modułowy. System ten to świetnie sprawdzający się model nauczania, który dzieli kształcenie na dwie części: część obowiązkową, z której wynosi się branżową wiedzę, a także część indywidualną – studentki tu same określają, jaką wiedzę chcą zdobyć i realizują ją jako normalny moduł przedmiotów do zaliczenia.

Dodatkowo, studia międzynarodowe pomagają kobietom zyskać wysokie zdolności językowe, spojrzeć na branżę IT z szerszej perspektywy (zagranicznej i rodzimej) i nabyć wiele cennych znajomości zawodowych. W Wyższej Szkole Ekonomii i Informatyki wszyscy doskonale zdają sobie także sprawę, jak bardzo ważne jest nabywanie wiedzy praktycznej a także przenoszenie hobby do życia zawodowego. Specjalnie po to na WSEI stworzono Park Technologiczny, który wspiera wyjątkowe projekty IT swoich studentów. Nowoczesne metody kształcenia, indywidualne podejście do mocnych stron każdego studenta, oraz łączenie zainteresowań z wiedzą praktyczną i wykorzystywanie ich w życiu zawodowym, możliwość kształcenia się w obcym języku – wszystko to przekłada się na wyjątkowy profil zawodowy przyszłych absolwentek.

Poważna konkurencja na rynku pracy

Kobiety w dzisiejszych czasach stanowią mocną konkurencję dla mężczyzn w branży IT. Absolwentki WSEI odnoszą ogromne sukcesy zawodowe, często są zatrudniane w dużych, międzynarodowych firmach na wysokich stanowiskach i doskonale sobie radzą. Studia na WSEI dają kobietom szansę wyróżnić się na rynku pracy, by spełniać się zawodowo w stu procentach.