Katarzyna Gubała (ur. 1978 r.) redaktorka, dziennikarka i fotograf. Prowadzi bloga www.porywyserca.pl . Redaktor naczelna miesięcznika „Przepis na Ogród” w wydawnictwie Burda Media Polska.

Najlepsze pomysły przychodzą jej, gdy stoi na głowie lub leży na dentystycznym fotelu. Pasjonatka ogrodów małych i dużych oraz właścicielka warzywnej działki prowadzonej artystyczną ręką i z sielskim klimatem. Nie ma nic lepszego od jej chlebów wypiekanych na zakwasie i maślanych bułek z żurawiną. Jest zwierzęciem twórczym, nie znosi nudy i bałaganu. Porządek – to jej drugie imię. Ćwiczy jogę, urlopy spędza na Węgrzech lub Toskanii. Wielka fanka miłości w nieprzypadkowym wydaniu.(…)
Źródło: www.kobietkibiegaja.pl/aktualnosci/aktualnosc/maz-z-sieci

Główna bohaterka powieści, Karolina, ma 30 lat i nie ma…drugiej „połowy”. Zawodowo jest redaktorką, pisze opowiadania erotyczne, horoskopy, listy do redakcji i tym podobne artykuły. Pewnego dnia uświadomiła sobie, że jest sama i czas to zmienić. Wymyśliła więc, że założy swój profil na znanym serwisie dla singli. Postanawia zabrać się do poszukiwania partnera metodycznie i w określony przez siebie sposób. Najpierw usiadła i szczegółowo wypisała, czego oczekiwałaby od przyszłego męża, jaki powinien być i przede wszystkim – co powinno znaleźć się na profilu, a czego absolutnie nie powinno się zamieszczać! W końcu rejestruje się na portalu dla singli, tworzy tam interesujący profil i czeka.

Poprzez kolejne strony książki poznajemy potencjalnych kandydatów na partnera Karoliny, poprzez idealnego kumpla Pana Prąda, poprzez niewinnego inteligenta, który to bez grosza w kieszeni planował wielką rodzinę, po szalonego typa, który okazał się mieć w swoim domu nagrobek ze swoim nazwiskiem i plany na uprawianie szaleńczej miłości na nim.

I tak oto poznajemy kilkunastu różnych panów, nie idealnych, ale i nie normalnych, dopóty, dopóki Karolina nie trafia na Jerzego.

Książkę można traktować jako swojego rodzaju poradnik, gdyż na początku znajdziesz wiele istotnych porad o tym, jak dbać o własne bezpieczeństwo w sieci, jak stworzyć ciekawy i nie banalny profil na portalu randkowym i jak stworzyć kryteria dla tej osoby, która może okazać się twoją drugą połową. Książkę można również traktować jako dziennik czy pamiętnik, gdyż bohaterka zamieszcza korespondencję z osobami z portalu. Każda z nas lubi chociaż trochę zajrzeć w życie drugiej osoby, a w tej książce mamy to podane na tacy.

Ciekawie napisana, zabawna i pouczająca. Szybko się czyta, ciekawy pomysł na prezent dla singielki.