Katarzyna Majgier. Gdy Katarzyna Majgier była w wieku Uli, poszła do zerówki. W pierwszej klasie zaczęła pisać pierwszą książkę, a w czwartej – wspólnie z koleżanką – założyła dwuosobowe wydawnictwo. To była świetna zabawa, ale później trzeba było zająć się nauką i pracą…

Jednak nadal lubiła książki i już jako dorosła osoba znowu zaczęła je pisać. Jest autorką utworów dla dzieci („Ula i Urwisy”, „Amelka” i „Misiek, co ty opowiadasz?”), młodzieżowej serii dzienników Ani Szuch („Trzynastka na karku” i dalsze tomy) oraz innych książek dla młodszych i starszych czytelników (np. „Duch z Niewiadomic”, pierwszy tom serii „Tajemnice starego pałacu”). Lubi też czytać, fotografować i podróżować. Źródło: www.nk.com.pl

”Duch z Niewiadomic” to doskonała książka dla dzieci na wakacje, a także ciekawa lektura dla rodziców. Zwłaszcza tych, którzy wychowali się na „Panu Samochodziku” Zbigniewa Nienackiego. To trochę podobny klimat, stary pałac, z długą historią i oczywiście z duchem.

Magda, wraz z bratem i rodzicami mieszka w bloku, w małym mieszkanku. Nie żyją najgorzej, ale zawsze mogłoby być lepiej. Pewnego dnia wygrywają w loterii ogromne pieniądze i kupują stary pałac. Odnawiają go, niestety zupełnie nie tak, jak życzyłby sobie tego architekt, wyposażają we wszystko co najlepsze, zatrudniają służbę i zaczynają żyć jak wielcy państwo. Ale w pałacu tym znajduje się piwnica, zasypana gruzem. Magda, która zaprzyjaźniła się z chłopcem z sąsiedztwa, postanawia zbadać, co może być w tej piwnicy. Po wielu trudnościach odkrywają, że właścicielka pałacu, która zginęła nie ma miejsca pochówku i jest duchem. W końcu każdy szanujący się stary pałac powinien mieć swojego ducha. Młodzi ludzie odkrywają, że nieżyjąca hrabina stworzyła coś niesamowitego – wehikuł czasu. A wtedy dopiero zaczyna się zabawa!

Bardzo ciekawie napisana książka, przygodowa, trochę niebezpieczeństw, trochę śmiechu. Dla każdego – obowiązkowa lektura na lato.