Sezon wiosenny to czas wzmożonej aktywności – również tej fizycznej. Oznacza to też okres wzmożonej pracy wśród ortopedów w Łodzi. Ortopeda to lekarz zajmujący się diagnostyką oraz leczeniem urazów i chorób narządu ruchu.

Kontuzje ortopedyczne najczęściej przytrafiają się osobom aktywnym fizycznie, które ze względu na obciążenia treningowe narażone są na częste urazy. Najczęściej występującymi urazami są uszkodzenia więzadeł, nadciągnięcia ścięgien, stłuczenia, zwichnięcia stawu biodrowego, skręcenia i zwichnięcia kostki. Wszystkie te urazy wymagają natychmiastowej interwencji lekarza specjalisty inaczej ich nieprzyjemne konsekwencje będą stale nam doskwierały. Innym powodem, dla którego urazy ortopedyczne wymagają szybkiej interwencji jest ich duża bolesność.

Dlaczego wiosna to okres wzmożonej pracy ortopedów w Łodzi?

Wiosna to czas, gdy większość z nas stara się spalić nagromadzone zimą zapasy tłuszczu. Ładna wiosenna pogoda i dłuższe dni sprzyjają fizycznym aktywnościom na świeżym powietrzu. W dużych miastach takich jak Łódź ortopedzi mają w tym okresie więcej pracy. Osoby na co dzień pracujące w biurach pragną poprawić swoją kondycję i sylwetkę przed zbliżającymi się wakacjami. Często ich dobre chęci opłacone zostają bolesnymi kontuzjami. Źle wykonywane ćwiczenia lub brak odpowiedniej rozgrzewki przed treningiem prowadzić mogą do poważnych kontuzji ortopedycznych.

Jak umówić się na wizytę u ortopedy w Łodzi?

Przy urazach ortopedycznych takich jak: uszkodzenia więzadeł, nadciągnięcia ścięgien, stłuczenia, skręcenia i zwichnięcia stawów podstawowymi objawami są ból i obrzęk, niekiedy krwawy wylew (siniak). W takich sytuacjach większość z nas udaje się do najbliższego ośrodka opieki medycznej, w którym możemy otrzymać pierwszą pomoc. Większość urazów ortopedycznych po szybkiej interwencji lekarskiej nie wpływa na jakość naszego życia. Kilka tygodni usztywnienia lub rehabilitacji i zapominany, że jeszcze 3 tygodnie temu coś nas bolało. Zdarzają się jednak urazy przewlekłe lub sytuacje, w których kontuzje nie goją się w prawidłowy sposób. Doskwierający ból pozwala nam w miarę normalne funkcjonowanie, ale odczuwamy narastający z jego powodu dyskomfort. W takiej sytuacji najlepiej umówić się na prywatną wizytę z ortopedą http://melissamed.pl/ortopeda.