Kiedy temperatury są coraz wyższe wiele osób, w szczególności kobiet, zmaga się z kłopotliwym puchnięciem nóg i stóp. Oznacza to, że nasz organizm ma problem z krążeniem płynów ustrojowych.

Na takie efekty upałów najbardziej narażone są osoby z nadczynnością tarczycy oraz nadciśnieniem. Chcąc przynieść nogom ulgę, warto zastosować się do kilku rad ekspertów marki Gehwol.

Przyczyną obrzęków może być stojąca lub siedząca praca, jak również schorzenia układu moczowego i krążenia. Chcąc pozbyć się problemu na stałe, najlepiej wybrać się do lekarza. Jeśli jednak powodem nie są choroby, i jest to jedynie przejściowe schorzenie spowodowane wyższą temperaturą, warto zastosować kilka domowych sposobów na walkę z opuchlizną.

Pij dużo wody

W upalne dni nasz organizm poci się, próbując w ten sposób obniżyć swoją temperaturę. Jest to naturalny proces, który jednak przyczynia się do szybszego odwodnienia. Kiedy tracimy zbyt wiele wody krew się zagęszcza, co utrudnia jej swobodny przepływ. Konsekwencją tego zjawiska jest puchnięcie niektórych partii ciała. Dostarczając organizmowi odpowiednią ilość płynów rozrzedzamy krew i usprawniajmy jej przepływ. Chcąc poprawić również i cyrkulację wody, warto pić napary z ziół, które działają moczopędnie np.: z pokrzywy lub mniszka lekarskiego. Dodatkowo, unikajmy w tym czasie soli, która zatrzymuje wodę oraz słodkich, gazowanych napojów.

Ruszaj się

Chcąc zapobiec opuchliźnie i usprawnić transport limfy w organizmie, należy zadbać o odpowiednią dawkę ruchu. W upalne dni nie wolno się przemęczać, jednak spacer, przejażdżka rowerowa czy wizyta na basenie, pozwoli nam uniknąć przykrych dolegliwości. Pomocny okaże się również odpoczynek z nogami uniesionymi powyżej linii tułowia, w ten sposób ułatwimy odpływ krwi i limfy z nóg.

Skorzystaj z pomocy… kosmetyków

Odpowiednio dobrane kosmetyki pomogą nam nie tylko pozbyć się obrzęku, ale również będą miały działanie profilaktycznie. Po całodniowym wysiłku, kiedy stopy pieką, a nogi puchną, warto zrelaksować się podczas orzeźwiającej kąpieli stóp. Granulki z zawartością mentolu zlikwidują pieczenie oraz pozostawią długotrwałe uczucie świeżości. Dodatkowo zniwelują nieprzyjemny zapach oraz dokładnie oczyszczą skórę. Warto również zastosować właściwy balsam, który dzięki wyważonej kompozycji środków chłodzących i ochronnych pielęgnuje zmęczone i piekące stopy i nogi. Zapewni również ochronę przed grzybicą i przykremu zapachowi. W ciągu dnia natomiast, ulgę przyniesie orzeźwiający i odświeżający tonik lawendowy o długotrwałym działaniu.

Chcąc właściwie zadbać o zmęczone stopy i opuchnięte nogi, warto korzystać z profesjonalnych produktów Gehwol.

Więcej informacji na temat marki Gehwol, znaleźć można na stronie www.gehwol.pl