Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/klient.dhosting.pl/kobieta/kobietawielepiej.pl/public_html/wp-content/plugins/yet-another-related-posts-plugin/classes/YARPP_Core.php on line 691

Montaż drzwi to zadanie, którego nie podejmuje się każdy- większość korzysta z pomocy specjalistów. Decydując się na samodzielny montaż drzwi, musisz pamiętać o zakupie dodatkowych akcesoriów. Co jest ci potrzebne?

Kupując drzwi, nie każdy wie, na co zwrócić uwagę. W katalogach producentów najczęściej są prezentowane skrzydła drzwiowe. Problem jednak w tym, że zamówienie samego skrzydła nie rozwiązuje problemu. Dlaczego? Bo do zamontowania skrzydła drzwiowego są potrzebne liczne akcesoria. Zakup ościeżnicy jest podstawą. Tu producenci również oferują liczne produkty – są dostępne osobne katalogi, w których można wybrać ościeżnicę.

Każdy producent drzwi działający na rynku proponuje nie tylko skrzydła drzwiowe i ościeżnice, lecz także liczne akcesoria niezbędne przy montażu (np. zawiasy do drzwi). Nie wybieraj pierwszych lepszych akcesoriów do drzwi. Dlaczego? Bo to właśnie od tych elementów zależy to, czy będziesz mógł komfortowo korzystać z drzwi.

Zawiasy do drzwi i specjalna pianka

Ościeżnica to produkt, który jest niezbędny do tego, aby móc zamocować skrzydło drzwiowe. Aby jednak ościeżnica została prawidłowo zamontowana, potrzebna będzie m.in. specjalna pianka. Wypełni ona przestrzeń między ścianą a ościeżnicą. Niezbędne będą również zawiasy do drzwi. Zanim jednak wybierzesz się do sklepu z produktami budowlanymi, sprawdź, czy wybrana firma nie dostarczy ci wszystkich niezbędnych akcesoriów.

Pomoc specjalistów przy wyborze zawiasów może być bardzo przydatna. W każdym salonie otrzymasz profesjonalną poradę, jak kolorystycznie dobrać zawiasy do drzwi do wybranej klamki. Jeżeli zawiasy nie będą pasowały do stylu pokoju, to skorzystaj z oferty specjalnych ozdobnych nakładek.

Każdy producent drzwi oferuje szeroki wybór akcesoriów niezbędnych do prawidłowego montażu drzwi.

Klamka – musi być dopasowana do stylu wnętrza

Ważnym elementem funkcjonalnym drzwi są klamki, ale pełnią także funkcję ozdobną. To jeden z najbardziej widocznych elementów drzwi. Z tego względu klamka nie powinna być wybrana przypadkowo. Ważne jest, aby pasowała ona do stylu, w którym urządzone zostały pomieszczenia.

Kupując kilka par drzwi do mieszkania, dobrze, wybrać takie same klamki. Wówczas będą się one prezentować elegancko niezależnie od tego, w którym pomieszczeniu zostaną zamontowane.

Stoper – czy to konieczność?

Akcesoria do drzwi możemy podzielić na takie, które są niezbędne (np. klamka czy zawiasy do drzwi) i te, których zakup zależy wyłącznie od naszych potrzeb. Do tych drugich elementów należy zaliczyć m.in. stoper. To produkt, który gwarantuje, że drzwi nie będą się samoistnie zamykać.

Kiedy powinieneś pomyśleć o stoperze? Choćby wówczas, gdy mieszkańcami domu są dzieci. Większość najmłodszych boi się zasypiać we własnym pokoju. Zastosowanie stopera, który sprawi, że drzwi będą otwarte, może pomóc w przełamaniu lęku. Ten produkt przyda się również w domach, w których są zwierzęta. Wówczas uchroni on drzwi np. przed podrapaniem.