Od zarania dziejów to mężczyźnie przypisywano rolę tego, który za swoje główne zadanie ma utrzymać rodzinę, zapewnić jej godny, należyty byt. Na przestrzeni wieków sytuacja ta może nie zmieniła się o 180 stopni, jednakże „słabsza płeć” coraz częściej pokazuje swoim zachowaniem, że wcale taka słaba nie jest i absolutnie nie chce, aby stereotypowe postrzeganie jej poprzez wychowanie dzieci, gotowanie i dbanie o ciepło domowego ogniska przysłoniło inne cechy, którymi obdarzyła je Matka Natura.

Nie powinien zatem dziwić fakt, iż kobiety coraz częściej wykonują zawody, które jeszcze nie tak dawno temu przypisane były tylko i wyłącznie mężczyznom. Coraz częściej zostają dyrektorami w firmach w których pracują, wchodzą do ich rad nadzorczych. Są jednak kobiety, którym nawet bycie prezesem firmy lub korporacji nie wystarcza do zaspokojenia własnych ambicji zawodowych. Kim są, co robią, czym się zajmują? Odpowiedź jest banalnie prosta. Jeśli chcecie ją poznać, przeczytajcie nasz artykuł. Zapraszamy do lektury.

Kobieta na swoim

Nie, to nie nazwa nowego programu rządowego mającego na celu wsparcie singielek. Mowa tutaj o kobietach, które często wbrew poglądom wielu mężczyzn odważyły się na otworzenie własnej niewielkiej działalności lub od razu firmy. Mało tego, dzięki niesamowitej odwadze, pomysłowości, cierpliwości oraz wytrwałości udało im się nie tylko utrzymać na rynku, ale także zgromadzić liczną rzeszę klientów oraz znaczne fortuny, które nie ustępują majątkom ich męskich odpowiedników, posiadających własne firmy. Jeśli po tych paru zdaniach zachęty w naszych czytelniczkach obudziły się prawdziwe bizneswoman, to mamy dla nich parę rad, co zrobić, by otworzyć własną firmę.

Odwaga przede wszystkim!

Największe marzenia nie są realizowane przez brak funduszy, lecz brak… odwagi. Jeśli ją posiadacie, a do tego macie dobry, przemyślany wielokrotnie pomysł – działajcie. Przeglądnijcie oferty banków, wykorzystajcie kalkulator kredytowy, zróbcie własny przegląd rynku pod kątem działalności, którą chcecie prowadzić lub profilu firmy, którą chcecie założyć i… do dzieła! Jeśli będzie wytrwałe, to nie przerażą was nawet liczne formalności oraz stosy dokumentów do wypełnienia. Natomiast satysfakcja z bycia szefową dla samej siebie będzie olbrzymia i bezcenna. Powodzenia!

Konsultacja merytoryczna www.ideabank.pl