Jesień sprzyja długim i chłodnym wieczorom spędzonym pod kocem z kubkiem gorącej herbaty. Lekiem na taki stan rzeczy jest dobra książka, która sprawi, że chociaż na chwilę zapomnisz o deszczu i zimnych wiatrach. Książki dla kobiet to idealne rozwiązanie na spędzenie czasu w innym świecie. Sięgnij więc po sprawdzone pozycje i ulubione serie.

Książki dla każdej z nas

Powszechnie panuje przekonanie, kobiety czytają tylko romanse i książki obyczajowe. A To nie jest prawdą. Owszem, lubimy historie miłosne z nutką namiętności i trudnych przeżyć. Rozterki i dylematy związane z życiem uczuciowym bohaterów budują opowieści, w których chcemy uczestniczyć. Tego typu pozycje gwarantują wzruszenia i przyprawiają o mocniejsze bicie serca. Wśród literatury obyczajowej Polki najchętniej sięgają po rodzime autorki. Po przeczytaniu tego rodzaju książek często same podejmują trudne, życiowe decyzje. Jednym z szybciej rozwijających się gatunków jest powieść erotyczna. Boom na tego rodzaju literaturę rozpoczęła Blanka Lipińska z trylogią „365 dni”. Książka sprzedała się w rekordowym tempie, a największym gronem odbiorców były właśnie kobiety. Polski Grey podbił rynek i jeszcze długo z niego nie zejdzie.

Czytam, bo lubię

Kobiety jednak nie ograniczają się do jednego gatunku. Z chęcią sięgają po poradniki. Czerpią z nich wiedzę i stawiają na rozwój osobisty. Coraz częściej preferujemy także książki z dreszczykiem. Czająca się za rogiem zbrodnia, w którą porwie nas kryminał to idealna propozycja, dla fanek szybkiej akcji i tajemnic. Możesz potowarzyszyć Shlerlockowi Holmesowi podczas prowadzenia śledztwa. Poznaj tajemnicę Orient Expresu. Wybroń klienta z Joanną Chyłką. Jeżeli lubisz się bać to z pewnością przekona cię dobry horror. Może umówisz się na spotkanie z Penywisem albo odwiedzisz „Cmętarz zwieżąt”? Książki dla kobiet nie muszą być przecież tylko o miłości.

Jeżeli jesteś mamą, również pamiętaj, by od małego zaszczepić w dziecku miłość do książek. Nie tylko rozwijają wyobraźnię ale i uczą składania zdań i powiększają zasób słownictwa. Warto więc poczytać dziecku chociaż chwilę przed snem. Nic tak nie umacnia rodzinnych więzi jak wspólne odkrywanie literackiego świata.

Każda pora roku jest dobra na czytanie książek, niezależnie od tego na jaki gatunek się zdecydujesz. Jeżeli masz ulubionych bohaterów i kochasz razem z nimi przeżywać przygody to niezawodny znak, że zostałaś molem książkowym. Romans, kryminał czy obyczajówka – nie musisz się ograniczać. Czytaj to, co lubisz i jak lubisz!