Dokonując zakupów wirtualnych, w trakcie finalizowania całej transakcji w okolicy pola, w którym znajduje się finalna suma, pojawia się specjalny obszar. To właśnie w tym miejscu należy wpisać posiadany kod. Dlaczego warto go wykorzystać? Odpowiedź jest prosta, cena wybranych produktów staje się korzystniejsza, a zaoszczędzone pieniądze można wykorzystać przy kolejnych zakupach.

Jak uzyskać rabat?

Najprostszym sposobem na to, by zdobyć kody promocyjne jest skorzystanie ze specjalnej strony, która zbiera u siebie kody rabatowe z wielu miejsc i daje do nich łatwy dostęp w jednym miejscu. Inną metodą by być na bieżąco z ofertą danego sklepu jest zapisanie się do newslettera sprzedawców. W telegraficznym skrócie jest to wirtualny biuletyn, zawierający informacje o danych produktach oraz specjalnych cenach przygotowanych dla subskrybentów.

Kolejna sprawdzona metoda na pozyskanie atrakcyjnych cen to polubienia profili na Facebooku znanych sieci sklepowych. Popularną formą stało się także śledzenie kont na Twitterze oraz Instagramie. W dzisiejszych czasach dostęp do Internetu jest niemal nieograniczony, dlatego nie dziwi fakt, że przedsiębiorcy zdecydowali się na taką formę relacji z klientem zamiast staromodnych kodów promocyjnych w postaci papierowej, których produkcja była zdecydowanie niebudżetowym rozwiązaniem.

Jak poprawnie zapisać kod?

Posiadane kody promocyjne należy zapisywać w niezmienionej formie, oznacza to, że jeśli dany ciąg w postaci liczb i znaków jest zamieszczony bez żadnej przerwy, tak też należy go wpisać na danej stronie internetowej wybranego sklepu. Analogiczna sytuacja ma miejsce w przypadku pisowni  wielką literą, jeśli zapis zostanie zmieniony, to posiadany kod nie aktywuje się, a co za tym idzie nie obniży ceny początkowej. Najlepiej, by skopiować kod w całości, a to z pewnością nie spowoduje żadnych komplikacji.

Jak długo dana promocja jest dostępna?

Rzetelne sklepy, które preferują kontakt z klientami za pośrednictwem sieci, w momencie zapisu do danego newslettera zamieszczają do niego regulamin, który jasno nakreśla sposoby korzystania z kodów promocyjnych oraz terminu, w którym obowiązują. Inną metodą jest przeszukanie stron partnerów, gdzie także powinny być zamieszczone precyzyjne wskazówki związane z przydatnością i sposobem korzystania z danego rabatu.

Kiedy klient może otrzymać atrakcyjną ofertę?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jedne sklepy preferują promocje w postaci newslettera, drugie z kolei proponują ciekawe ceny w okolicach otwarcia nowego punktu lub stoiska, a jeszcze inne decydują się na udostępnianie kodów rabatowych jedynie najbardziej lojalnym klientom.