Styl nowoczesny w aranżacji wnętrz zadomowił się u nas na dobre. Dekoratorzy wnętrz chętnie sięgają po minimalistyczne formy, proste linie, surowe materiały i futurystyczne dodatki. Jednak aby nowoczesne wnętrze nie było nieprzyjazne, warto wkomponować w aranżację tradycyjny kominek opalany drewnem.

Dlaczego warto mieć kominek?

Kominek opalany drewnem to doskonałe rozwiązanie do nowoczesnych wnętrz. Płomień i drewno wesoło trzaskające w kominku błyskawicznie dodadzą nawet najbardziej surowemu wnętrzu rodzinnego ciepła i przytulności. Możliwość utrzymania nowoczesnej stylistyki przy łatwym ociepleniu charakteru wnętrza docenią zwłaszcza stylistyczni puryści, dla których odstępstwa od sztywnych ram stylów architektonicznych są nie do przyjęcia.

Klasyczny nie znaczy archaiczny

Ogromny wybór modeli wkładów kominkowych to gwarancja, że znajdziemy kominek, który doskonale wpasuje się w każde nowoczesne wnętrze. Do lamusa odeszły typowe kominki z żeliwną kratą i okopconym gzymsem. Kominek do salonu może zostać wybrany spośród setek modeli, oferowanych przez wielu producentów i tylko od naszych potrzeb i gustu zależy, jaki kominek zawrzemy w projektowanym wnętrzu.

Szczególnie interesujące są wkłady z nietypowym oszkleniem, oferowane m. in. Przez firmę ARCHONhome (zobacz: http://archonhome.pl/kategoria/kominki-do-salonu/3217). Kominek panoramiczny, narożny czy też przeszklony z obu stron z pewnością staną się główną ozdobą wnętrza utrzymanego w nowoczesnej stylistyce. Na szczególną uwagę zasługują modele panoramiczne, które dobrze komponują się z dużymi pustymi przestrzeniami i niskimi rozłożystymi meblami.

Nie tylko urok

Klasyczny kominek nie tylko dobrze wygląda, ale i bardzo sprawnie dogrzewa pomieszczenie. Obecnie oferowane kominki mają dużą moc grzewczą, dzięki czemu możemy ogrzać nasz dom nawet w najsilniejsze mrozy – a jesienią i wiosną kominek pozwala na podniesienie temperatury w domu bez uruchamiania systemu ogrzewania centralnego.