Chcesz wyskoczyć do Paryża na weekend? Odwiedzić rodzinę mieszkającą w Anglii? A może skorzystać z kilku dni wolnego i spędzić ten wolny od pracy czas, wygrzewając się na plaży? Dzięki tanim liniom lotniczym nie jest to żaden problem.

Europa w zasięgu twojego portfela

Tanie linie lotnicze pojawiły się w Polsce ponad dziesięć lat temu, gdy nasz kraj wszedł w struktury Unii Europejskiej. Okazały się strzałem w dziesiątkę, dlatego zaczęło powstawać coraz więcej połączeń z naszego kraju do innych miast w całej Europie. Jednak gdy linie te spowszedniały, pojawiły się nowe rozwiązania, mające przyciągnąć klientów do firmy przewozowych. Teraz oferowane są nie tylko tanie loty, ale pakiety, w których połączono tanie bilety lotnicze z atrakcyjnymi cenowo miejscami w hotelach. Dzięki temu płacisz niewiele za przelot oraz sam pobyt na miejscu.

Która oferta dla Ciebie?

Witryny wyspecjalizowane w takich ofertach posiadają kilka różnych opcji tanich podróży z noclegami. Pierwsza to wyjazd wakacyjny. Wśród tego typu propozycji można znaleźć krótkie wakacje – np. trzydniowe, idealne na długie weekendy – jak i takie, które trwają dwa tygodnie. Lokalizacje to między innymi Kreta, Sardynia, Korfu czy Majorka. Druga opcja to „city break”. W tym wypadku tanie loty zabierają Cię na 2-4 dni do wybranego rejonu Europy. Ich celem jest krótki wypad, podczas którego masz okazję poznać dane miasto czy też okolicę. Dobrym przykładem wyjazd do Mediolanu, Aten czy Brukseli. Z ofert tego typu warto skorzystać, jeżeli udajesz się na jakieś większe wydarzenie plenerowe, np. festiwal muzyczny czy filmowy.
Obie te opcje obejmują bilety lotnicze oraz zakwaterowanie w dobrym, co najmniej trzygwiazdkowym hotelu, dzięki czemu nie musisz martwić się o nocleg.

Za co płacisz?

Wyjazd i hotel wychodzą tanio, musisz jednak dokładnie zapoznać się z daną ofertą, aby wiedzieć, za co zapłacisz z własnej kieszeni. Wspomniane oferty często nie obejmują takich rzeczy jak transport z lotniska do hotelu, nie zawsze w cenie noclegu wliczone są także posiłki. Oczywiście za bilety do zwiedzanych miejsc czy na odbywające się imprezy również trzeba zapłacić samemu. Jednak wziąwszy pod uwagę fakt, że oszczędzasz mocno na przelocie oraz zakwaterowaniu, gotówka i tak wychodzi na plus, więc na miejscu możesz spokojnie się bawić.

Gdzie znaleźć tanie loty?

W sieci istnieje wiele witryn oferujące opisywane wyjazdy tego typu. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce frazę „tanie loty” lub „city break”, aby znaleźć sporo portali, które otwierają Ci drogę do taniego zwiedzania całej Europy.