Książki stanowią jedne z najlepszych upominków. Wybór na rynku jest nieskończony.

Książki pod choinką

Już wkrótce święta. To ten czas w roku, kiedy sprzedaż książek rośnie – nie bez przyczyny. Dla wielu osób to właśnie książkowe upominki są tymi najmilszymi. Wybór jest ogromny, nowości pojawiają się właściwie każdego dnia.

Wybierając książki w prezencie pamiętajmy o indywidualnych upodobaniach obdarowanego. Jeśli jest fanem thrillerów, nie kupujmy fantastyki. Dobrą metodą jest też wręczanie tych pozycji, które wcześniej sami czytaliśmy i które nas urzekły.

Literatura świąteczna

Pod choinką miło znaleźć jest książkę typowo świąteczną, która idealnie wpasuje się w grudniowy klimat. Wśród pozycji, które spodobają się zarówno najmłodszym, wyróżnić można „Sztuczną brodę Świętego Mikołaja” niezrównanego Terry’ego Pratchetta. To jedna z jego ostatnich wydanych książek. Zbiór opowiadań rozbawi do łez.

Jeśli poszukujemy na prezent romantycznej, chwytającej za serce, ale nie ckliwej opowieści, dobrym wyborem będzie „Jeden dzień w grudniu” Josie Silver. Ta opowieść to historia dwojga ludzi, którzy przez lata nie mogli się naprawdę odnaleźć chociaż wciąż byli w bliskich relacjach. Typowa romantyczna historia ze świątecznym twistem, która spodoba się wszystkim wielbicielom bestsellera „Love, Rosie”.

Książki kucharskie

Pamiętacie jeszcze te czasy, gdy główną książką kucharską w domu była „Kuchnia polska”, pozbawiona zdjęć? Teraz fotografia kulinarna stanowi zupełnie osobny dział fotografii, a to co widzimy na kartach książek kucharskich tylko wzmaga nasz apetyt. Na rynku właśnie pojawiła się kolejna, pięknie wydana książka Eryka Wałkowicza, „Roślinny comfort food dla każdego”. Jeśli macie ochotę na dania wegetariańskie, które będą idealne na zimowe, szare wieczory i szybko poprawią nam humor sięgnijcie po tę książkę. Jeśli chcecie poprawić humor komuś bliskiemu – kupcie mu ją w prezencie.

Bardzo ciekawy koncept prezentuje także nowa pozycja od Lary Gessler „Orzechy i pestki”. Autorka w każdym z przepisów „gwoździem programu” czyni jeden z powyższych dodatków. Książka jest dzięki temu niesztampowa, a przepisy z niej pochodzące zaspokoją każde podniebienie.

Polskie nowości

Ogromną popularnością cieszy się literatura polska. Na półkach z bestsellerami znajdziemy sporo pozycji od polskich autorów. Dopiero co wyszła pierwsza po Noblu książka Olgi Tokarczuk. „Czuły narrator” to zbiór esejów, znajdziemy wśród nich także wyjątkową mowę noblowską. Warto też przemyśleć, czy w ramach prezentu nie wręczymy komuś dwuczęściowego (jak na razie) cyklu Zygmunta Miłoszewskiego, w skład którego wchodzą powieści „Bezcenny” oraz „Kwestia ceny”. Zofia Lorentz, główna bohaterka jest historykiem sztuki, który zajmuje się poszukiwaniem zaginionych w czasie wojny dzieł. Kryminał z malarstwem w tle przypomina klimat powieści Dana Browna z Robertem Langdonem.
Kolejną ciekawą propozycją jest „Powrót z Bambuko” Katarzyny Nosowskiej. Cięty język artystki i jej niebywały dystans do siebie dają się odczuć od pierwszych stron. Książka Nosowskiej to doskonała rozrywka, a jednocześnie pozycja, która daje do myślenia. Dopiero co pojawił się serial „Król” będący ekranizacją powieści Szczepana Twardocha. Jeśli obdarowywani przez nas jeszcze nie mieli styczności z tym pisarzem, ta książka może być dla nich początkiem przygody. Historia żydowskiego gangstera osadzona w Warszawie w przededniu wojny zachwyca nie tylko treścią, ale i warstwą językową. Jest to jedna z tych książek, które zdecydowanie na długo zostaną w pamięci.

Kupując książki, warto zaglądać do lokalnych księgarni, a także na ich internetowe, allegrowe profile. Z łatwością znajdziemy to co nas interesuje, w konkurencyjnych cenach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj