Chcesz się zmotywować do działania lub ułatwić sobie codzienne funkcjonowanie w pracy czy poza domem i szukasz wsparcia w nowoczesnych technologiach? Może Ci w tym pomóc smartwatch Apple. Bez względu na to, czy spędzasz dużo czasu poza domem lub jesteś fanem aktywnego trybu życia, dobrej jakości smartwatch to niezwykle przydatne urządzenie. Jeśli tylko dobierzesz jego model pod względem funkcjonalności do swoich potrzeb, możesz zyskać zarówno osobistego asystenta, jak i trenera. Zobacz, czym warto kierować się przy wyborze smartwatcha oraz gdzie kupić tego typu sprzęt, by służył Ci jak najdłużej.

Rozpoznaj swoje potrzeby

Smartwatch Apple to urządzenie oferujące  szereg możliwości. Zestaw funkcjonalności zależny jest od konkretnego modelu. Dlatego wybierając swój smartwatch Apple, weź pod uwagę do czego będziesz go najczęściej wykorzystywać.

Dla przykładu: jeśli jesteś osobą aktywną i lubisz kontrolować swoje wyniki, a do ich dokładności przykładasz sporą wagę, to dobrym wyborem będzie dla Ciebie Apple Watch Ultra. Jest to model stworzony z myślą o sportowcach. Posiada on m.in. niezwykle dokładny GPS, kilka precyzyjnych czujników oraz opaskę, która wykazuje się wyjątkową odpornością na zmienne temperatury.

Kiedy szukasz zegarka ułatwiającego codzienne funkcjonowanie, to zainteresuj się Apple Watch seria 3. Gwarantuje on doskonałą komunikację z Twoim iPhone’m, dzięki czemu możesz być stale w kontakcie ze znajomymi.

Różnice między generacjami

Pierwszy Apple Watch wypuszczony został do sprzedaży w 2015 roku. Od tego czasu doczekał się kilku swoich odsłon. Różnią się one między sobą głównie funkcjami, ale nie tylko. Zmian jest o wiele więcej. Poznaj te kluczowe.

Żywotność baterii – ma wpływ na niezawodność i długość użytkowania; najlepsze parametry zapewnia również Apple Watch Ultra – bo jest to do 36 godzin; pozostałe modele oferują całodzienne użytkowanie;

Dodatkowe udogodnienia –  są to funkcje, które podnoszą użyteczność smartwatcha i zamieniają go tym samym w jeszcze bardziej przydatne urządzenie; dla przykładu najwcześniejsze modele jedynie powiadamiały Cię o nadejściu połączenia czy SMS, podczas gdy najnowsze modele pozwalają nawet na odpowiadanie na wiadomości czy odbieranie połączeń z poziomu samego smartwatcha; szybkie ładowanie – najwcześniejsze modele nie posiadały takiej funkcjonalności, wprowadzono ją wraz z nadejściem Apple Watch series 7.

Który Apple Watch jest dla Ciebie? Poradnik zakupowy

Materiał wykonania koperty  – wpływa znacząco zarówno na jego wygląd, jak i żywotność; pierwsze modele posiadały kopertę aluminiową; nowsze zostały wyposażone w kopertę ze stali nierdzewnej, a najnowszy model posiada kopertę „nie do zdarcia”, bo wykonaną z super trwałego tytanu.

Poziom bezpieczeństwa – z modelu na model zmieniał się też zakres bezpieczeństwa, jaki urządzenie to zapewniało swoim użytkownikom; dla przykładu Apple Watch SE pozwala na wykonanie połączeń alarmowych z poziomu samego zegarka, natomiast najnowszy Apple Watch Ultra ma wbudowaną syrenę alarmową o wysokim poziome głośności.

Wyświetlacz – typ i rozmiar

Istotnym kryterium wyboru Twojego smartwatcha powinien być rozmiar wyświetlacza. Obecnie największą powierzchnię wyświetlacza posiada Apple Watch Ultra. Jeśli jednak wolisz mniejsze urządzenia lub jesteś zwolennikiem minimalizmu zdecyduj się na modele o mniejszym, ale równie czytelnym ekranie.

Gdy zależy Ci na szybkim dostępie do najważniejszych informacji, zainteresuj się również typem wyświetlacza. Takie rozwiązanie oferują modele z niegasnącym wyświetlaczem. Mowa tu o wyświetlaczu z funkcją Always on Display, w który wyposażone są: Apple Watch Ultra oraz Apple Watch Series 7 i 8.

Funkcje zdrowotne i fitness

Szukasz smartwatcha, który zmotywuje Cię do wstania z kanapy? Postaw na model z rozbudowanymi funkcjami sportowymi. W zależności od potrzeb zegarek:

  • zapisze Twoje wyniki i umożliwi podzielenie się nimi z innymi użytkownikami;
  • znajdzie dla Ciebie idealny zestaw ćwiczeń dopasowując je do wybranej aktywności (Apple Watch Series 8).

Specjalistyczne aplikacje sprawią, że Twoje urządzenie będzie śledziło przebieg całodziennej Twojej aktywności. Pozwolą Ci też śledzić najnowsze trendy.

Który Apple Watch jest dla Ciebie? Poradnik zakupowy

Potrzebny Ci smartwatch kontrolujący Twój stan zdrowia? Szukaj modeli z:

  • rozbudowanymi raportami na temat snu czy pracy serca;
  • obsługującymi aplikacje przypominające o przyjęciu kolejnej dawki leku (Apple Watch Ultra);
  • powiadomieniami o zbyt niskim lub za wysokim ciśnieniu (Apple Watch SE).

Komunikacja i kompatybilność

Wybierając swojego smartwatcha, sprawdź również jakimi urządzeniami możesz zarządzać z jego poziomu. Dzięki temu Twój zegarek może w kilka chwil zamienić się w Twoje prywatne centrum dowodzenia lub rozrywki. Jeżeli często robisz zakupy, a nie zawsze nosisz przy sobie kartę czy gotówkę, upewnij się, czy wybrany model obsługuje również terminale płatnicze.

Zwróć przy tym uwagę, jakie modele iPhonów są obsługiwane przez wybrany model smartwatcha.

Odpowiedni model w przystępnej cenie

Jeżeli zastanawiasz się, gdzie możesz kupić swojego wymarzonego smartwatcha Apple, odwiedź sklep imad.pl. Znajdziesz w nim bogatą ofertę rozmaitych modeli Apple Watch w świetnej cenie. Co ważniejsze iMad, autoryzowany sklep i serwis Apple oferuje opcję wynajmu smartwatcha na bardzo korzystnych warunkach. Pozwala to na przetestowanie możliwości danego modelu, a po roku czasu wymienienie go na nowszy. Co ważniejsze przez cały czas trwania umowy sklep udostępnia opcję serwisowania sprzętu bez dodatkowych opłat!

 

 

Redakcja iMad
[Informacja handlowa własna]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj