Ten dzień dla wielu panów skończy się obciążeniem karty kredytowej. Tłumy mężczyzn odwiedzają kwiaciarnie, gdzie potulnie stoją w długim ogonku, by zakupić swojej ukochanej przepiękny bukiet, najczęściej z czerwonych długich róż. Panowie wybierają również jedną długą różę, oczywiście w czerwonym kolorze. Inni kupują wspaniałe bukiety z różnych kwiatów, jednakże zawsze w czerwonym kolorze. Bo kolor czerwony to kolor miłości. I ten kolor jest znakiem rozpoznawczym Dnia Świętego Walentego.

To magiczne święto przybyło do Polski w latach 90 XX wieku, czyli stosunkowo niedawno. Na początku płeć piękna otrzymywała czerwone serca z wypisanym wierszem od kogoś nieznajomego. Takie serce nie wiadomo skąd znajdowało się w plecaku lub torbie na książki. Stopniowo pojawiały się różne gadżety walentynkowe: serduszka na patykach, dmuchane, pluszowe serca, misie trzymające serce w łapkach z napisem „Bądź moją Walentynką”…

A dzisiaj? Do wyboru, do koloru…Niektóre z nas otrzymają sekretne liściki z wierszami, inne czekoladki w kształcie serca, jeszcze inne przepiękne kwiaty, maskotki, czerwone pluszowe serca. W tym dniu staramy się być jeszcze milsze niż jesteśmy. Uśmiechamy się i jest nam naprawdę miło, że ktoś o nas pamięta i darzy nas uczuciem. Bo my też kochamy…i uwielbiamy kochać!

Walentynkowa kompozycja w szklanej kuli

Zaskocz swoja ukochaną i przystój dom na Świętego Walentego. Przygotuj niebanalny, ale prosty w wykonaniu stroik w szklanej kuli.

Potrzebne rzeczy:

  • szklana kula
  • czerwony żwirek
  • 2 plastikowe serca
  • kawałek czerwonego drutu
  • 1 szt anturium-łepek

Wszystkie rzeczy oprócz anturium kupimy w sklepie ogrodniczym lub markecie budowlano-ogrodniczym. A po anturium przejdziemy się do kwiaciarni.

Do szklanej kuli wsypujemy czerwony żwirek. Odrywamy łepek anturium, który układamy na żwirku. Obok kładziemy plastikowe serca. Wlewamy trochę wody, żeby kompozycja nie opierała się na dnie. Z drutu wyginamy serca, a drut układamy w kuli w ten sposób, aby serca wystawały nad kulę. I gotowe.

Happy Valentine’s Day!!!

 

Tekst i zdjęcia: Alicja Majsak
Przygotowanie kompozycji – Karolina Kadzewicz, Prosta Forma
Kwiaciarnia na zdjęciach – Prosta Forma