Wiszące lampy, wykonane z drewna to rodzaj źródła światła i dekoracji wnętrza, który modny był już kilkadziesiąt lat temu. Dziś wraca do łask i na nowo wykorzystywany jest przez dekoratorów wnętrz. Dlaczego zasługują na miano ponadczasowych dodatków? Na jaki model warto się zdecydować?

Do jakich wnętrz drewniane lampy?

Drewno przechodzi prawdziwy renesans, pasuje zarówno do wnętrz tradycyjnych, jak i tych nowoczesnych. Drewniane lampy wiszące oraz drewniane lampy stojące mają jedną ogromną zaletę, a mianowicie wnoszą do każdego wnętrza bardzo dużo ciepła. Z tego względu bardzo dobrze współgrają z wnętrzami loftowymi, ponieważ sprawiają, że ich klimat staje się o wiele bardziej przyjemny i rodzinny.

Jest to rodzaj elementu wystroju wnętrza, który doskonale współgra z innymi zrobionymi z naturalnych materiałów przedmiotami. Mogą to być chociażby kanapy, fotele i pufy wykonane ze skóry. Dobrze współgrają też z drewnianymi meblami. Drewniane lampy wiszące sprawdzają się ponadto we wnętrzach małych, ponieważ nie zabierają miejsca na podłodze.

Wybrane modele lamp drewnianych wiszących bardzo dobrze wyglądają ponadto we wnętrzach skandynawskich. Zwłaszcza że właściwe w tego rodzaju pomieszczeniach widoczny jest nacisk na bycie eko.

Gdzie nie pasują drewniane lampy wiszące?

Zbyt długie drewniane lampy wiszące nie pasują do małych wnętrz, ponieważ mogą być przytłaczające. Podobnie jest z drewnianymi lampami w małych pomieszczeniach, które mają kilka kloszy. Tego rodzaju lampy najlepiej prezentują się w przestronnych salonach, również w tych z otwartą kuchnią.

Lampy drewniane nie pasują oprócz tego do pomieszczeń, w których znajduje się bardzo dużo drewna: ściany, krzesła, stół itd. Ponieważ mogą być po prostu niewidoczne na tym tle, a ponadto nie robią takiego wrażenia dekoracyjnego, jak powinny. Pewnym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na taką lampę, która ma tylko kilka elementów drewnianych, a więcej szklanych. Innym pomysłem jest zakup lampy drewnianej, ale takiej, która jest pomalowana farbą w kolorze białym, czarnym, lub czerwonym.

Jaki model lampy drewnianej wybrać?

Asortyment lamp drewnianych wiszących jest naprawdę bardzo duży. Do wyboru są modele nawiązujące do minionych lat. Oferuje się ponadto lampy płaskie oraz mające różne asymetryczne kształty. Wiele modeli zrobiono po prostu ze sklejki, ponieważ jest ona stosunkowo lekka. Można też nabyć lampy duże i ciężkie zrobione z drewna bukowego, stanowią one doskonałe wykończenie eleganckich wnętrz.

Sprawdź propozycje oświetlenia na: https://technodeluxe.pl/lampy-wiszace/lampy-wiszace-drewniane