Zabieg laserowego usuwania żylaków to bardzo przydatna metoda lecznicza dla osób zmagających się z żylakami od dłuższego czasu. Taki zabieg nie trwa z reguły dłużej niż godzinę. Jego atutem jest to, że przeprowadzany jest przy znieczuleniu miejscowym, a więc dla pacjentów jest bezbolesny. Daje trwałe efekty, a więc raz na zawsze można pozbyć się nieestetycznie prezentujących się na ciele żylaków.

Zabieg laserowego usuwania żylaków to bardzo przydatna metoda lecznicza dla osób zmagających się z żylakami od dłuższego czasu. W tej metodzie można zdecydować się na wykorzystanie fali o różnej długości. Oczywiście przed zastosowaniem tej metody konieczne jest wykonanie badania USG, aby specjalista mógł ocenić rzetelnie stan układu żylnego u danego pacjenta. Wtedy też dobierana jest długość fali, a zabieg przeprowadzony może zostać w pełni poprawnie, w trosce o dobro pacjenta. Taki zabieg nie trwa z reguły dłużej niż godzinę. Jego atutem jest to, że przeprowadzany jest przy znieczuleniu miejscowym, a więc dla pacjentów jest bezbolesny. Daje trwałe efekty, a więc raz na zawsze można pozbyć się nieestetycznie prezentujących się na ciele żylaków.

Jak przebiega zabieg?

Laserowe usuwanie żylaków (www.elite.waw.pl/elves/) nie jest zbyt skomplikowanym procesem. Pajączki, czyli żylaki są naświetlane za pomocą takiego lasera, dzięki czemu światło jest w takich miejscach skutecznie zamykane, a żylaki po pewnym czasie znikają z powierzchni skóry i już się tam nie pojawiają. Jedynym minusem zabiegu może być to, iż w takich miejscach mogą pojawić się małe odbarwienia. Przy laserowym usuwaniu żylaków zaleca się zastosowanie fali o dużej mocy, dzięki czemu można zwiększyć efektywność tego zabiegu, co potwierdzają eksperci na całym świecie. Nie trzeba jednak martwić się o jego skuteczność, ponieważ za każdym razem pacjent wychodzi z gabinetu zadowolony. Przede wszystkim ten zabieg polecany jest osobom, które przeszły uprzednio skleroterapię i w ich przypadku się ona nie powiodła. Po takim zabiegu lekarze dają swoim pacjentom specjalnej jakości pończochy uciskowe, które trzeba nosić na sobie kilka tygodni, aby efekty zabiegu były zadowalające dla każdej ze stron.

Powrót do normalnego funkcjonowania

Wiele osób zastanawia się również nad tym, ile konkretnie czasu zajmie im dojście do pełnej sprawności po przeprowadzeniu tego zabiegu kosmetycznego. Na szczęście zabieg nie wyrządza żadnych szkód w organizmie, dlatego już następnego dnia po jego przeprowadzeniu można wykonywać czynności domowe, takie jak np. gotowanie i pranie, a po 2-3 dniach można wrócić do pracy, jeśli ktoś nie chce skorzystać z przysługującego mu odpoczynku. Jak widać zdecydowanie się na taką metodę niesie za sobą wiele zalet, ponieważ jest to metoda bezbolesna, sprawdzająca się w zdecydowanej większości przypadków, a poza tym nie trzeba przechodzić po takim zabiegu długiego okresu rekonwalescencji. Jeśli ktoś chce się pozbyć żylaków, to na pewno metoda laserowa będzie w tym przypadku najskuteczniejsza.