Rosnące zainteresowanie specjalistycznymi latarkami nie bierze się z niczego. Wynika ono z dużo lepszego dopasowania do potrzeb użytkowników oraz większych możliwości. Jedną z ciekawych latarek do zadań specjalnych jest model Fenix TK72R. Co warto o niej wiedzieć i w jakich sytuacjach sprawdzi się najlepiej? Sprawdźmy!

Mocne latarki – czym się wyróżniają?

Wiele osób zastanawia się, po co w ogóle są produkowane silne ręczne źródła światła, których jasność sięga kilku czy nawet kilkunastu tysięcy lumenów. W końcu obiektywnie przyznać trzeba, że w większości sytuacji wystarczająca jest zdecydowanie mniejsza moc. Dodatkowo nieprzeciętne parametry świecenia wymagają montażu mocniejszych akumulatorów. W tym miejscu trzeba więc podkreślić, że naprawdę mocne latarki nie są przeznaczone do tego, by używać ich raz w roku w przypadku wyłączenia prądu. Rozwiązania tego typu wykorzystywane są przez specjalistów czy też osoby, których wyjazdy turystyczne wiążą się faktycznie z wyzwaniami. W ich przypadku możliwość użycia latarki jako szperacza czy stroboskopu jest bardzo ważna i bynajmniej nie wynika z chęci zaimponowania – a konkretnych potrzeb użytkowych. Jeśli też należysz do tej grupy, to koniecznie powinieneś zapoznać się możliwościami wspomnianego Fenixa TK72R.

Latarka akumulatorowo-ładowalna Fenix TK72R – jakie ma parametry?

Z całą pewnością możliwości modelu Fenix TK72R nie należą do przeciętnych. Podobnie jak wszystkie inne latarki akumulatorowo-ładowalne jest ona zasilana z baterii litowo-jonowej, w której energię uzupełnia się z sieci – poprzez gniazdo microUSB. Co jednak warte dodania, w tym przypadku istnieje też możliwość wykorzystania jej jako powerbanka i podładowywanie innych urządzeń z latarki. Zastosowany akumulator dostarcza prąd do trzech diod Cree XHP70, które pozwalają na wygenerowanie nawet 9000 lumenów w trybie turbo. Co jasne, latarka Fenix wyposażona została w możliwość dynamicznej zmiany mocy światła, a także system zabezpieczającym przed przegrzaniem. Ten ostatni automatycznie ogranicza jasność w chwili przekroczenia 65 stopni Celsjusza. Ważnymi cechami omawianego produktu jest też zastosowanie niewielkiego wyświetlacza LCD, który ułatwia sterowanie oraz dostarcza podstawowych wiadomości na temat jej stanu. W przypadku sytuacji awaryjnych Fenixa TK72R można też przełączyć w tryb stroboskopu, który emituje błyski o jasności 4000 lumenów – czyli wystarczająco silne, by oślepić i wystraszyć niepożądane osoby czy dzikie zwierzęta. Ważną zaletą urządzenia jest też jego solidna konstrukcja oparta o aluminium i dodatkowo wzmocniona elementami ze stali. Zapewnia ona odpowiednią wytrzymałość i szczelność.

Gdzie najlepiej sprawdzi się latarka Fenix 9000 lumenów?

W oczywisty sposób wysokie parametry latarki Fenix TK72R predysponują ją do specjalnych zastosowań. Dla kogo ten model okaże się idealny?

  • Służby ochrony – wydajna bateria z możliwością szybkiego ładowania, stroboskop i możliwość regulacji mocy to idealne parametry dla latarki wykorzystywanej przez osoby strzegące budynków czy terenu.
  • Policja – w jej przypadku latarki Fenix mogą się przydać podczas działań poszukiwawczych czy też pracy operacyjnej w terenie.
  • Alpiniści – wytrzymałość, duża jasność i długo działające zasilanie będą przydatne podczas wycieczek w góry. Warto jednak zaznaczyć, by w przypadku naprawdę długich wypraw bez kontaktu z cywilizacją zadbać o zapasowe źródło energii.
  • Harcerze – latarka Fenix może być też bardzo przydatna podczas harcerskich wyjazdów w teren. Użyć jej można podczas nocnych wypraw czy gier.

Gdzie kupować profesjonalne latarki?

Jak widać, dzięki nieprzeciętnym możliwościom latarka Fenix TK72R sprawdzić się może w bardzo różnych sytuacjach. Dlatego zawsze warto zastanowić się, czy takie ręczne źródło światła nie będzie przydatne w pracy, czy podczas aktywnego spędzania czasu wolnego. W tym miejscu warto też podkreślić, że profesjonalne latarki najlepiej kupować w specjalistycznych sklepach, takich jak elatarka.pl. Postępując tak, ma się gwarancję, że dostarczony sprzęt będzie w 100% sprawny, nowy i objęty wsparciem producenta. Co więcej, zakup u fachowców pozwala też na wybór spośród szerokiej gamy produktów oraz daje pewność, że sama transakcja przebiegnie szybko, bezpiecznie i sprawnie – czyli tak, jak powinna!