Urlop nad Bałtykiem i jego dobroczynny wpływ na zdrowie i urodę to prawdy stare i znane. Ale w dzisiejszej dobie pędzącego coraz szybciej świata chętni je sobie przypominamy.

Entuzjaści zagranicznych wyjazdów zaraz powiedzą, że jodu można nawdychać się wszędzie. To prawda, ale nad Bałtykiem oraz innymi morzami północnymi jest go nieporównywalnie więcej z powodu wietrznej pogody i wyższych fal, które wpływają na powstanie dobroczynnej mgiełki aerozolu. Ten aerozol to nic innego jak drobinki wody, które przenikają do powietrza przy rozbijaniu się fal morskich. Dzięki temu mechanizmowi w powietrzu nad morzem jest o wiele więcej jodu niż w innych częściach kraju.

rob 5752

Drugim powodem dlaczego warto wybrać właśnie Bałtyk, a najlepiej jego zachodnie wybrzeże (okolice Kołobrzegu) to piękne lasy sosnowe, które rozciągają się wzdłuż linii brzegowej tworząc swoista symbiozę charakterystycznego aromatu sosnowego z nadmorskim jodem. To właśnie wspaniałe połączenie tych zdrowotnych czynników spowodowało, ze już od początku XX wieku zachodnie wybrzeże Bałtyku było odwiedzane przez kuracjuszy zarówno z Polski jak i Niemiec chcących podreperować swoje zdrowie. Niektórzy najstarsi mieszkańcy Dźwirzyna wspominają, że przyjeżdżały tu grupy dzieci niemieckich notabli, aby wypocząć i nawdychać się właśnie dobroczynnego jodu. Do dziś zresztą tak się dzieje, że wielu rodziców, których stać na zagraniczne wojaże, wybiera dla swoich rodzin pobyty nad Bałtykiem właśnie ze względu na walor zdrowotny.

rob 6696

A kiedy znajdziemy się już nad morzem i oderwiemy od zabieganego, miejskiego życia zaczynamy wiele zauważać i doceniać. Przede wszystkim sen – to najlepszy niczym nie dający zastąpić się kosmetyk, który sprawia, że mamy mnóstwo energii na cały dzień i możemy przysłowiowe góry przenosić. Ważne jest również to, na czym śpimy – warto zadbać o wygodny materac. Kolejna sprawa – ruch – zacznijmy od krótkich spacerów, a potem możemy wybrać najbardziej odpowiadającą nam formę aktywności fizycznej. Będąc nad morzem z czystym sumieniem polecam nordic-walking brzegiem morza albo sesje jogi na wydmach. Uwierzcie mi, że nie ma nic bardziej energetycznego niż zacząć poranek właśnie w ten sposób.

rob 7159

Takim miejscem, gdzie znajdziecie Państwo wszystkie te elementy jest Neptuno Resort & Spa w Dźwirzynie koło Kołobrzegu. Ten klimatyczny Resort łączy w sobie filozofię prawdziwego wellnessu ze zdrową kuchnią oraz gabinetem Spa z bogatą ofertą masaży oraz zabiegów na twarz.