Lidia Zelman urodziła się w Olsztynie. Jest absolwentką polonistyki i bibliotekoznawstwa na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Na co dzień uczy języka polskiego i prowadzi edukację związaną z prawami dziecka oraz kryzysem humanitarnym na świecie. Największą pasją Lidii Zelman, obok czytania książek i podróży, jest kino. Miłością do filmu zaraziła się, oglądając cykl W starym kinie i do dziś pielęgnuje to uczucie, wzbogacając swoją domową kolekcję o współczesne produkcje. Lidia Zelman uwielbia pracę z młodzieżą, literaturę okresu romantyzmu i muzykę rockową, a jej największym marzeniem jest wybrać się w rejs dookoła świata.
źródło: www.nk.com.pl

„Bezsenność Anioła” to już drugi tom trylogii polskiej autorki L.H. Zelman. Autorka po raz kolejny przenosi nas w inny świat. Świat magii, Aniołów, Upadłych i Nefilim.

Tym razem tytułowa bohaterka Andrea powraca na ziemię zupełnie w nowej osobie. Nie jest już nieporadną, zakompleksioną dziewczyną lecz piękną i znającą swoją wartość kobietą. Do tego powraca, aby dokończyć misję. Misję, od której zależą dalsze losy Aniołów i ludzkości. Na ziemi rozpoczyna się walka z czasem i Upadłymi, walka o odzyskanie tego co najważniejsze…

Aby misja zakończyła się sukcesem Andrea ma przed sobą nie lada wyzwanie, musi ponownie scalić Drzewo Życia.

Czy Andrea zdoła odnaleźć osoby, które noszą w sobie cząstkę Drzewa Życia? Czy intrygi Upadłych spotęgowane bezsennością i wyczerpaniem organizmu Andrei sprawią, że Drzewo Życia na zawsze pozostanie rozerwane? Wydaje się, że wojna jest już przesądzona…

W książce „Bezsenność Anioła” odnajdziesz również wątek komiczny, którego bohaterem jest nieudolny współlokator Josh, a także trójkąt miłosny w roli głównej z Andreą, Narthangelem i Kasparem. Czy i tym razem Dobro zwycięży? O tym przekonasz się po przeczytaniu drugiej części trylogii.

„Bezsenność Anioła” to książka nieprzewidywalna z lekką narracją. Wszystko to sprawia, że czyta się ją bardzo szybko i przyjemnie. Dialogi podsycone ciętymi ripostami stanowią zabawną treść książki.

„Bezsenność Anioła” polecam kobietom, które lubią przenieść się w inny świat, świat w którym jednak nie brakuje miłości, intryg oraz odwiecznej walki dobra ze złem.