Świat literatury kryminalnej już lata temu pożegnał się z męską dominacją! Są i tacy, między innymi w Oregonie w Stanach Zjednoczonych, którzy bez wahania powiedzą, że dowodem na to jest twórczość Lisy Jackson, a jej debiut 40 lat temu podadzą za datę umowną nastąpienia poważnych zmian. Jak to się stało, że zwykła i skromna gospodyni domowa została poczytną i płodną autorką z ponad 85 powieściami na koncie? Polscy czytelnicy będą mogli zrozumieć tajemnicę jej sukcesu już 28 września wraz z premierą powieści „Paranoja”.

Lisa Jackson jest autorką bestsellerów utrzymujących na listach New York Timesa przez wiele tygodni. Na koncie ma ponad 85 powieści. Jest także współautorką serii Colony, napisanej ze swoją siostrą, Nancy Bush. Jej powieści sprzedały się w niemal 30 milionach egzemplarzy, a tłumaczone są już na ponad 20 języków.

Trudne dobrego początki

Zanim jednak Lisa Jackson została poczytną autorką bestsellerów była najpierw matką walczącą o każdy posiłek na rodzinnym stole. Zmagała się z olbrzymimi problemami, jednocześnie marząc o tym, by zostać pisarką. W głowie kłębiły się tysiące pomysłów na powieści, a w jej sercu coraz silniejsza była potrzeba dzielenia się ze światem swoimi przemyśleniami i spojrzeniem na palące społeczeństwo problemy. Dziś po 40 latach zawodowego pisania jest jedną z najbardziej cenionych pisarek na rynku amerykańskim. Jej książki doceniają nie tylko stali i wierni czytelnicy. Grono jej odbiorców stale się poszerza, a powieści pojawiają się regularnie na krajowych listach bestsellerów The New York Times, USA Today oraz Publishers Weekly.

Wśród jej bogatego dorobku aż 30 pozycji zdobyło status bestsellera, a Lisa Jackson uważana jest za mistrzynię kryminału i thrillera zaangażowanego społecznie. Jej powieści osadzone są we współczesnej problematyce gospodarczej, politycznej, ekonomicznej i kulturowej. Poruszają problemy bieżące i ważne dla każdego z nas, niezależnie od statusu materialnego czy miejsca życia. Niezwykła łatwość z jaką Lisa Jackson tworzy bohaterów oraz dopracowuje intrygę i fabułę swoich powieści, sprawia, że czytelnik nie jest w stanie odłożyć tych historii „na później”.

Głęboko w umyśle psychopaty…

Głównym obiektem jej zainteresowania są ludzkie umysły – w każdej możliwej odsłonie. Mimo iż prywatnie Lisa Jackson to udzielająca się społecznie i aktywna towarzysko kobieta, a prywatnie wspaniała matka i babcia, jako autorka mrocznych powieści doskonale zgłębiła zaburzone i chore umysły zabójców, prześladowców i socjopatów każdego rodzaju. Jej fascynację mrokiem oraz motywami seryjnych przestępców widać na kartach każdej opowieści, którą tworzy. Jak sama jednak twierdzi, wgląd w umysły psychopatów nie pozostaje bez echa, a codzienne mierzenie się ze strachem i przerażeniem, z jakimi borykają się wykreowane przez nią ofiary, unaocznia w brutalny sposób, że w prawdziwym świecie terror i szaleństwo dotyka zbyt wielu ludzi. Swoje powieści opiera bowiem na tym, co obserwuje w prawdziwym życiu i czemu przyglądają się na co dzień wręcz obsesyjnie media – strachu, panice, bólu i okrucieństwu ludzi wobec siebie nawzajem.

Paranoja okladka 1 str 1400PIX

Prawo dostępu do broni w premierowym thrillerze „Paranoja”

Z jednym z takich aktualnych i bolesnych tematów Lisa Jackson rozprawia się w powieści „Paranoja”, którego premierę wydawnictwo Skarpa Warszawska zaplanowało już na 28 września. Bardzo ważnym motywem książki są negatywne skutki powszechnego w Stanach Zjednoczonych dostępu do broni – prawa, które od dziesięcioleci zbiera krwawe żniwo wśród obywateli USA i prawo, o którym coraz częściej dyskutuje się również w Polsce… Czy tytułowa paranoja to jedynie niepotrzebna histeria czy wstęp do dyskursu, w którym mimo viralowości dalej brakuje ważnego głosu rozsądku? Lisa Jackson odpowiada na to pytanie bezpardonowo, snując historię tragedii rodzinnej, niezamierzonego morderstwa i nieskończonego poczucia winy…

A polski czytelnik będzie mógł przekonać się o zasadności tego dyskursu już 28 września!

Więcej na temat powieści znajdziecie na stronie Wydawnictwa Skarpa Warszawska
www.skarpawarszawska.pl

Sama powieść na wiele miesięcy przed premierą została zarezerwowana przez Empik do
przedsprzedaży i sprzedaży premierowej na wyłączność

https://bit.ly/ParanojawEmpiku