Budowa domu to ogromny wydatek, ale także duża przygoda estetyczna. Wkładamy bowiem wiele wysiłku w to, aby dopasować do siebie każdy element w sposób idealny. Przygoda ta zaczyna się już od wyboru działki, planu, rozkładu pomieszczeń, a następnie trwa poprzez wykańczanie wnętrza; wybieranie kolorów, mebli oraz dodatków. Bardzo często to właśnie wykańczanie stwarza nam najwięcej problemów. Trudno wybrać jeden styl spomiędzy tak wielu; nowoczesny, klasyczny, glamour, vintage, minimalistyczny, prowansalski – wybór jest naprawdę duży. Decyzja ta jest ważna, ponieważ stylu wnętrz, kiedy kupimy już meble, nie można tak po prostu zmienić. Aby nasz dom wyglądał naprawdę dobrze, bez względu na to, w jakim stylu będziemy go wykańczać, istotne jest odpowiednie oświetlenie. To ono bowiem nadaje wnetrzu  specyficznego charakteru oraz klimatu.

Oświetlenie ledowe jest obecnie chętnie wykorzystywane. Zwłaszcza nowe domy wyposażane są właśnie innowacyjne diody, które nie tylko są energooszczędne, ale przede wszystkim bardzo dobrze się prezentują, a co ważne, można dopasować je do każdego stylu. Dopasowując odpowiednie listwy led, kolory i barwy światła, a także profile i oprawy, można stworzyć oświetlenie, o którym się marzyło, które zachwyca, uspokaja lub pobudza do pracy. Ponadto, oświetlenie ledowe można stosować wewnątrz i na zewnątrz.

Kompleksowość oświetlenia LED

Oświetlenie LED można stosować na zewnątrz budynków, ponieważ jest ono odporne na niekorzystne czynniki atmosferyczne, oraz wewnątrz mieszkania. Bez najmniejszego kłopotu oświetlenie to może zostać zamontowane w każdym z pomieszczeń, także na gankach, klatkach schodowych, w łazienkach i kuchniach oraz – co interesujące – wewnątrz półek, szuflad bądź szaf. Bardzo dużą rolę w wykończeniu odgrywają wspomniane już listwy LED. Można przystosować je do różnych barw światła, ponadto bardzo dobrze się prezentują. Do wyboru jest wiele listew od różnych producentów, które przystosowane są do barwy białej ciepłej, białej zimnej, barw naturalnych oraz kolorowych. Bez najmniejszego problemu można zakupić listwy elastyczne oraz wodoodporne.

Jakie są zalety listwy ledowej? Przede wszystkim ma bardzo dużą wydajność świetlną, gwarantuje wysoką jakość światła, powtarzalność parametrów, posiada znormalizowane wymiary. Ponadto, listwy wodoodporne można stosować również jako oświetlenie zewnętrzne budynków, w podbitkach dachowych, mogą być stosowane w kasetonach, w podświetlaniu stopni schodów na zewnątrz oraz w oświetleniu jachtów i tuningu samochodów. Taśmy Led są bardzo wygodne i praktyczne, ponieważ można łączyć je w długie ciągi, co z pewnością jest istotne w domach, które odznaczają się dużą powierzchnią. Wnętrze domu wykończone tym rodzajem oświetlenia, oczywiście, jeżeli jest dobrze dobrane, może idealnie sprostać oczekiwaniom domowników. Elegancko podświetlone stopnie schodów będą prezentować sie z dużą klasą, ale zapewni także bezpieczeństwo. Niezwykle wygodnym rozwiązaniem jest montowanie ledów w szafach, szufladach – dzięki temu, wychodząc wcześnie z domu, lub późno wracając, nie będziemy budzić domowników światłem ogólnym. Oświetlenie mebli czy też podwieszanych sufitów nie tylko jest praktyczne, ale przede wszystkim spełnia rolę dekoracyjną. Bardzo dużą popularnością cieszą się  listwy przysufitowe, mające różnorodne kształty, co sprawia, że można dopasować je do każdego stylu. Ponadto, istnieje możliwość pomalowania ich na dowolny kolor co z pewnością ożywi każde wnętrze.

Montaż listwy LED jest bardzo prosty i można go wykonać bez pomocy fachowców. Należy wywiercić otwory w  wyznaczonych miejscach, a następnie przykręcić listwę. Przewód zasilający podłączamy do zasilacza prądu stałego.