Mówi się, że klienci klubów fitness i siłowni dzielą się na dwie grupy, na tych który lubią mocy wycisk i na tych, dla których bardziej od porządnego kopa treningowego, liczy się zabawa. Zastanawiasz się teraz, w której grupie powinieneś się znaleźć? Jeśli wybór jest dla Ciebie nieoczywisty polecamy trampoliny.

Trampolina to magiczny sprzęt, który w ostatnich czasach oczarował nie tylko dzieci, ale też aktywne kobiety. Czy do niedawna trampolina kojarzyła Ci się jedynie z dużym sprzętem na ogrodzie sąsiada, na którym radośnie harcowały dzieciaki? Czas to zmienić. Trampoliny od kilku lat zawładnęły rynkiem fitness i sercami klubowiczów!

Trampolina fitness to przyrząd coraz częściej spotykany na siłowniach i w fitness klubach. Zazwyczaj używany jest do treningu grupowego przy muzyce. Wielu trenerów personalnych wykorzystuje jednak trampoliny również w trakcie treningów z podopiecznymi. Dziś skupimy jednak swoją uwagę na zajęciach grupowych i spróbujemy odpowiedzieć na pytanie: dlaczego zajęcia z użyciem trampoliny są tak popularne, że czasem na sali brakuje miejsc. 

Zajęcia grupowe w klubie, czyli TRAMPOLINA (nie) raz!

Coraz więcej klubów oferuje zajęcia grupowe fitness na trampolinach. Najlepszą rekomendacją klubowiczów dla tego rodzaju ćwiczeń jest po brzegi wypełniona sala. W wielu klubach, żeby dostać się na zajęcia, trzeba rezerwować miejsca z wyprzedzeniem. Polki dosłownie pokochały trampoliny!

Do zajęć w klubach wykorzystywane są małe, jednoosobowe trampoliny fitness. Najczęściej, choć nie zawsze wyposażone w rączkę, tzw. kierownicę. Definiując najprościej można powiedzieć, że zajęcia grupowe na trampolinach, to forma zajęć rekreacyjno-ruchowych wykonywanych w rytm muzyki. Brzmi błaho? Nic podobnego! W trakcie trwania ćwiczeń wykonuje się energiczne podskoki, przeskoki, a nawet obroty. Wszystko oczywiście w rytm głośnej, energicznej muzyki. Całość odbywa się pod czujnym okiem certyfikowanego instruktora, który uprzedzając kolejne ćwiczenie, wydaje rytmiczne komendy.

Wyżej i szybciej… tylko co z tego będę miała?!

Trening na trampolinach niesie ze sobą wiele korzyści. Nieprzesadzone będzie więc mówienie, że trampolina to zdrowie. Zalety można podzielić na te dla ciała i dla ducha.

Zastanawiasz się, dlaczego wśród wielu dostępnych aktywności warto wybrać trampoliny? Zdecydowanie skorzysta na tym Twoje zdrowie psychiczne:

  • Zniwelujesz poziom stresu
  • Zapomnisz o problemach
  • Będziesz się świetnie bawić
  • Poznasz nowe osoby

Nawet jeśli przed wejściem na sale miałaś „kwadratową głowę” od problemów w pracy czy w domu, zapewniamy, że po kilku pierwszych skokach i dźwiękach pozytywnej rytmicznej muzyki odejdą one w niepamięć. W trakcie treningu wyprodukujesz tyle hormonów szczęścia, że będziesz mogła się nimi dzielić dookoła!

Trampolina fitness to mały sprzęt, który potrafi dać porządny wycisk! Jeśli martwisz się, że korzyści dla Twojej psychiki to jedyne jakie płyną z tego treningu, to już spieszymy, by zmienić Twoje podejście. Zajęcia na trampolinach to naprawdę mocny trening! Na jednym, godzinnym treningu możesz spalić nawet 1000 kalorii. 

Korzyści dla ciała:

  • Poprawisz kondycję i wydolność organizmu
  • Ujędrnisz ciało (trening świetnie wpływa na dolne partie – nogi i pośladki oraz na mięśnie brzucha)
  • Zrzucisz zbędne kilogramy
  • Poprawisz koordynację ruchową

Nie czekaj – biegnij do klubu!

Jeśli nasz artykuł i wymienione zalety jeszcze Cię nie przekonały, spakuj torbę treningową i biegnij do najbliższego klubu! Ostrzegamy, trampolina uzależnia! Bardzo możliwe, że już po jednym treningu stwierdzisz, że są to idealne zajęcia dla Ciebie!