„Macierzyństwo bez lukru – co powie tata?” to trzecia odsłona projektu charytatywnego na rzecz ciężko chorego Mikołajka Kamińskiego. W kolejnym tomie antologii nie tylko matki, ale i ojcowie opowiadają o swoich doświadczeniach rodzicielskich.

macierzynstwo bez lukru 3We wstępie Łukasz Kielban, autor bloga www.czasgentlemanow.pl rozważa, jakie są oczekiwania wobec ojców we współczesnym świecie. Na kolejnych stronach ojcowie i matki podejmują tematy bliskie współczesnym rodzicom, m.in. syndrom zapracowanych ojców i matek, które żyjąc w związkach czują się samotne, obecność ojca przy porodzie. Nasi autorzy zastanawiają się, czy dzieci muszą być posłuszne rodzicom, dostawać to, czemu my nie mieliśmy i czy powinny być nam wdzięczne, dywagują, na czym polega partnerski podział obowiązków i gdzie leży granica między bezpieczeństwem dziecka a nadopiekuńczością rodziców. O tym, jak pozostać wiernym swoim zasadom, jednocześnie szanując autorytetu drugiego rodzica, piszą: autorka www.tylkospokojnie.wordpress.com, najlepszego bloga w kategorii „Literackie i kulturalne” w konkursie Blog Roku 2012 i Krzysztof Ziemiec, dziennikarz TVP. Nie uciekamy również od trudnych tematów: Agnieszka Sujata, autorka książki „Huśtawka” i bloger Sebastian Łukomski (www.ojcieckarmiacy.blox.pl) opowiadają o życiu z autyzmem w tle, Małgorzata Rybarczyk-Bończak, autorka bloga www.preclowastrona.blox.pl i Marcin Kamiński, tata Mikołajka (www.mikołajkowo.blogspot.com), piszą, jak radzą sobie z nieuleczalną chorobą swojego dziecka.

Teksty dla Mikołajka napisali także popularni blogerzy: Małgorzata Dawid-Mróz, autorka książki „Bajki o życiu” i bloga www.manufaktura-radosci.pl, Aleksandra Michalak, autorka książki „Matka Sanepid” i bloga www.matkasanepid.pl, Pierwsza Żona (www.pierwsza-zona.blog.pl), Paweł-07-(www.zerozerosiedem.pl), Maciej Ślużyński, przedstawiciel wydawnictwa www.rw2010.pl i wielu innych. Oprawę graficzną zapewnili: Anna Betlejewska (www.matkatka.blogspot.com), Katarzyna Pac-Raszewska (www.kruszka.blox.pl) i Maciej Mazurek (www.zuchrysuje.pl).

Cały zysk ze sprzedaży antologii trafia na konto Mikołajka w Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Wszyscy autorzy oraz wydawca zrezygnowali z honorariów na rzecz chorego chłopczyka.

Antologia jest dostępna w Oficynie Wydawniczej RW2010 Macierzyństwo bez lukru 3 – Co powie tata? – w sprzedaży są również dwa poprzednie tomy.