Obecnie najważniejszymi wartościami dla kupujących jest jakość, trwałość, innowacyjność oraz komfort. Znajduje to odniesienie także w momencie, gdy zmieniamy materac na nowy. Kiedy chcemy cieszyć się naprawdę luksusowym snem i posiadać produkt o niezwykłych właściwościach  cena odchodzi na drugi plan. Materace Tempur są stworzone dla naprawdę wymagających użytkowników, którzy ponad wszystko cenią sobie wygodę i odprężenie podczas snu.

Technologia prosto z NASA

Magia materacy Tempur opiera się na działaniu innowacyjnej pianki Visco która została opracowana przez naukowców w NASA. Firma Tempur jako jedyna posiada licencję Amerykańskiej Fundacji Kosmicznej i dzięki niej pianką Visco mogą cieszyć się nie tylko kosmonauci ale też każdy z nas! Pianka termoelastyczna Visco została opracowana by astronauci nie odczuwali skutków przebywania w jednej pozycji w dość ograniczonej przestrzeni w statkach kosmicznych.  Jest to pianka niwelująca ucisk na ciało, daje ona efekt rozluźnienia i zrelaksowania. Stosując ją w materacach Tempur użytkownik zostaje otulony przez materac, znikają wszelkie dolegliwości wynikające z ucisku na ciało. Pianka Visco działa pod wpływem nacisku i temperatury ciała, rozgrzewając się mięknie i dokładnie przybiera kształt sylwetki użytkownika. Można więc stwierdzić, że materac wykonany z tej pianki jest ‘skrojony na miarę’ każdego!

Tempur Original, Cloud czy Sensation?

Przed zakupem materaca warto skontaktować się ze sklepem i zasięgnąć rady specjalisty. Materace Tempur są podzielone bowiem na trzy kolekcje i nieco różnią się między sobą. Należy zdecydować czy lepszy będzie dla nas model z kolekcji Original, Cloud czy Sensation. Będą się one odróżniały twardością, gęstością pianek oraz grubością poszczególnych warstw w materacu. Doradcy ze sklepu sleeptime.pl służą doradztwem zarówno telefonicznym jak i w salonie stacjonarnym. W salonie stacjonarnym można także położyć się na modelach Tempur i zakosztować wrażeń, których nadaje pianka Visco.

Alternatywa

Jak wspomniano na początku Tempur to klasa sama w sobie, jednak nie ukrywając jest dość drogim rozwiązaniem. W tej kwestii pojawiają się propozycje innych producentów, u których również można odnaleźć materace z magiczną pianką Visco. Polski producent, firma Janpol, również takie rozwiązania posiada i są one w znacznie przystępniejszej cenie. Materace Janpol to produkty wysokiej jakości i cieszące się aprobatą wielu zadowolonych klientów. Wśród modeli z warstwą termoelastyczną uwagę warto zwrócić na materac Janpol Erebu Dream oraz Janpol Aurora.