Każdy rodzić wie, że dla dziecka rysowanie to nie tylko rozrywka. Maluchy rozwijają w ten sposób pamięć wzrokową, ćwiczą dłonie, poznają kolory i kształty. Często ulubionym miejscem dzieci do wyrażania ekspresji twórczej są ściany w naszych mieszkaniach. Malowanie sprawia dzieciom wiele frajdy, ale jak te kolorowe ślady później usunąć?

Jest na to kilka sposobów. Niestety większość z nich jest albo pracochłonna, albo kosztowna, lub pozwala pozbyć się rysunków ze ścian, ale razem z… farbą. Marka Jan Niezbędny zaproponowała rozwiązanie łączące w sobie zarówno skuteczność, jak i oszczędność, a także ochronę dla ścian. Mowa o Magicznej gąbce. W czym tkwi sekret jej skuteczności?

magiczna gabka

Magiczna gąbka to produkt, który po wyjęciu z opakowania jest gotowy do użycia – nie wymaga zastosowania dodatkowych środków ani detergentów, wystarczy lekko zmoczyć ją wodą. Gąbka ściera ślady kredek, flamastrów i atramentu zupełnie jak „gumka myszka” – rysunki znikają ze ścian, nie niszcząc przy tym jej powierzchni. Dzięki temu nasze ściany nie ucierpią, gdy dziecko postanowi zabawić się w małego artystę. Kilkukrotne przetarcie zabrudzonych miejsc powinno wystarczyć, aby ściany odzyskały dawną świeżość.

Gąbki możemy również używać do innych powierzchni – podłóg, drzwi, glazury, a także plastiku, czyli np. ram, okien i mebli ogrodowych. Gąbka ma właściwości lekko ścierne, dlatego nie należy jej stosować na powierzchniach polerowanych i lakierowanych, gdyż może je zmatowić. Przed użyciem najlepiej wypróbować ją na niewielkiej, ukrytej powierzchni.

Cena produktu to ok. 5 zł brutto.