Co to jest makrama? Jest to sztuka wyplatania bransoletek ze sznurka, muliny czy nici lnianych, konopnych, jedwabnych, bez użycia igieł, drutów lub szydełka. Sztuka ta znana jest już od starożytności. Wyplatając makramą można stworzyć bransoletki, naszyjniki, a nawet torebki!

Bransoletki przyjaźni wykonane technika makrama

Bardzo znane są bransoletki przyjaźni, wykonane właśnie tą techniką. Często są dostępne na wszelkiego rodzaju rynkach czy jarmarkach, sprzedają je tam młode dziewczyny chcące zasilić swój budżet.

W czołowych sklepach jubilerskich również znajdziesz ciekawe kolekcje bransoletek wykonanych tą techniką – jednakże te cenione są już dużo drożej.

Makrama to dobry pomysł na dodatkowy grosz

Makrama jest to również bardzo dobry pomysł na dorobienie sobie do rodzinnego budżetu. Jeśli nauczysz się wykonywać bransoletki dokładnie, z dobrej jakości sznurków, dodatkowo dołączysz do nich ciekawe kamienie czy zawieszki na pewno zdobędziesz stałe grono odbiorców.

Podstawowe węzły nie są trudne, dla chcącego nic trudnego. Wystarczy dobra instrukcja czy filmik w internecie, aby odkryć w sobie nowe pokłady inspiracji. Zatem przygotuj się psychicznie, kup sznurek i do roboty!