Mariusz Zielke – dziennikarz i publicysta, laureat wielu nagród i wyróżnień (m.in. Grand Press 2005). Kiedy nagle stracił pracę w dużej gazecie, nie poddał się i wiele ryzykując, ujawniał największe afery gospodarcze i korupcyjne na niezależnej stronie internetowej. W 2011 roku opublikował „Wyrok” – książkę, która wywołała skandal na polskim rynku finansowym. Powieść odniosła niebywały sukces.

„Formacja trójkąta” to skandalizująca opowieść sensacyjno-kryminalna z dużą dawką emocji, brutalności i erotyki. Bartek Milik, dziennikarz „Expressu Finansowego”, razem z agentką ABW i porywczym policjantem próbują rozwikłać śmierć skompromitowanego w erotycznej aferze prezesa warszawskiej giełdy. Czy uda im się rozwikłać rozwikłać tę zagadkę?

Akcja „Formacji trójkąta” Mariusza Zielke jest bardzo dobrze osadzona w naszych realiach, stąd czytając książkę będziesz miała poczucie, że akcja dzieję się „tuż obok”. Doskonałe połączenie polityki i biznesu wplecione w dramatyczną historię miłosną, poprzeplatane zagadkami powodują, że książka na każdym jej etapie jest ciekawa i trzyma czytelnika w napięciu aż do ostatnich stron.

„Formacja trójkąta” Mariusza Zielke, pomimo poważnej treści, napisana jest bardzo lekko. Czyta się ją niemal jednym tchem. Jeśli lubisz książki sensacyjno-kryminalne, to z całą pewnością powinnaś przeczytać i tę książkę. Kto wie, może jednak niektóre jej wątki oparte są na faktach autentycznych…