Julia Badura, specjalista ds. PR w skllepie Beds.plMeble dziecięce i młodzieżowe to specyficzna kategoria mebli, które, jako rodzice, dobieramy ze szczególną starannością. Na co warto zwrócić uwagę. Jakie trendy panują obecnie w świecie mebli dla najmłodszych? – na te i inne pytania odpowiada Julia Badura, specjalista ds. PR w sklepie BEDS.pl

1. Jakie trendy są obecnie najbardziej zauważalne w segmencie mebli dziecięcych? Jakie wzornictwo, formy, kolory są najczęściej wybierane przez klientów?

– Meble dziecięce, jako troskliwi rodzice, chcąc zapewnić nowonarodzonemu dziecku wyjątkowy komfort, wybieramy ze szczególną starannością. Trendy, jeśli idzie o meble dziecięce zmieniają się. Kiedyś młodych rodziców ujmowały białe, błękitne lub różowe mebelki. Jednak moda ta minęła. W obecnych czasach zwraca się szczególną uwagę na jakość mebli oraz ich prostą i uniwersalną formę. Planując dalsze powiększanie rodziny warto wybrać meble, które z powodzeniem posłużą i chłopcu, i dziewczynce.

Naturalne drewno jest materiałem idealnym do produkcji mebli dziecięcych. Jaką zatem formę mebli wybrać? Klasyczną. Ta nigdy nie wychodzi z mody. Oczywiście nie znaczy to, że pokój dziecięcy powinien zostać urządzony w surowych kolorach ziemi. Płeć jego właściciela warto podkreślić kolorem ścian oraz dodatkami.

2. Jakie tendencje są z kolei najbardziej widoczne w segmencie mebli młodzieżowych? (jw. – wzornictwo, formy, kolory, materiały etc.)

– Gdy dziecko dorasta i staje się nastolatkiem ma już swój własny gust, któremu niejednokrotnie trudno sprostać. Reprezentanci młodzieży lubią podkreślać swój charakter na każdym kroku, również w swoim pokoju. Jako ich rodzice powinniśmy im na to pozwolić, oczywiście w granicach zdrowego rozsądku. Wybór mebli warto wziąć w swoje ręce.

Szafa, łóżko, komoda, to meble, które muszą stanąć w pokoju nastolatka. Szafa pomieści jego ubrania, a komody wprowadzą ład i porządek do pokoju. Nastolatek nie obejdzie się także bez wygodnego łóżka i biurka, przy którym będzie odrabiał lekcje i korzystał z komputera. Wszystkie te meble powinny mieć przede wszystkim prostą i solidną formę. Dzięki czemu posłużą dziecku przez wiele lat. Jeśli wybierzemy te z litego drewna możemy być pewni, że meble przez długi czas nie stracą na wartości.

Przestrzeń w pokoju nastolatka powinna być przede wszystkim funkcjonalna. Liczne szuflady komód, regały i praktyczne pojemniki pomogą w utrzymaniu porządku, o który w pokoju dorastającego dziecka trudno.

3. Jakie funkcje, udogodnienia są aktualnie najbardziej pożądane w meblach dziecięcych a jakie w młodzieżowych?

– Produkcja mebli dziecięcych wymaga szczególnej dbałości o każdy ich element. Troska o zdrowie i bezpieczeństwo naszych pociech sprawia, że starannie dobieramy meble do dziecięcego pokoju. My, jako producenci mebli z litego drewna polecamy wykonane właśnie z tego surowca. Lite drewno pokryte naturalnym olejem jest gwarancją wysokiej jakości. Olej ten nie zawiera szkodliwych pierwiastków chemicznych, które mogłyby mieć niekorzystny wpływ na zdrowie dziecka, o które tak bardzo się troszczymy.

Ponadto warto zwrócić uwagę na meble atestowane. Tylko posiadane certyfikaty są potwierdzeniem tego, że meble przeszły pozytywnie liczne próby w Pracowni Badań i Atestacji Mebli, które pozwoliły na stwierdzenie ich wysokiej jakości, ponadprzeciętnej trwałości oraz gwarantują ich bezpieczne użytkowanie.

4. Jakimi kryteriami kierują się klienci przy wyborze mebli dziecięcych i młodzieżowych? Na co powinni zwrócić szczególną uwagę?

– Klienci wybierające meble dla swoich dzieci kierują się przede wszystkim ich jakością oraz uniwersalnym wyglądem. Coraz częściej inwestują oni w meble z naturalnego drewna, które właśnie tę wysoką jakość zapewniają. Poza tym lite drewno jest gwarancją długowieczności. Wybierając meble o klasycznym designie możemy być pewni, że posłużą one nie tylko małemu dziecku, ale także dorastającemu nastolatkowi.

Kolekcja Perfect ze sklepu BEDS.pl powstała z myślą o rodzicach, którzy chcą swoim dzieciom stworzyć prawdziwy azyl. Naturalne drewno, klasyczna forma – dzięki temu meble nadają się zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki, a kiedy dziecko wyrośnie z łóżeczka wystarczy wymienić je na łóżko, dokupić biurko i pokój dla nastolatka gotowy. Meble z naturalnego drewna są inwestycją na lata. Inwestycją, która procentuje.

Na co Klienci powinni zwrócić szczególną uwagę? Na potwierdzoną przez ekspertów jakość. Atesty i certyfikaty są dokumentami, które konsumentom dają pewność, że nabywają produkty w pełni bezpieczne i o doskonałej jakości.

Julia Badura,
Specjalista ds. PR w sklepie BEDS.pl