Meble rattanowe, wiklinowe i meble wyplatane z innych gatunków drewna goszczą w naszych ogrodach i na tarasach od lat. Jednak nie powinno być zaskoczeniem, że lekkość oraz ogromny urok mebli i dodatków wiklinowych, z rattanu, bambusa czy trzciny sprawia, że coraz chętniej stawiamy je w swoich domach i mieszkaniach.

Meble wyplatane z rattanu czy wikliny mają wiele zalet. Największymi zaletami są niska cena, duża wytrzymałość na uszkodzenia i możliwości aranżacyjne. Plecione meble sprawdzą się doskonale w stylu ekologicznym (zarówno rattan jak i wiklina są materiałymi w pełni ekologicznymi i łatwo odnawialnymi), w stylu śródziemnomorskim i marynistycznym, będą świetnie się prezentowały jako uzupełnienie klasycznych aranżacji czy jako kontrast dla stylu nowoczesnego. Dodatkowo warto mieć na uwadze niezaprzeczalny urok światła rozpraszanego przez wiklinowy klosz lampy – piękny efekt na długie jesienno-zimowe wieczory!

salon w stylu eko banner

Naturalny kolor rattanu doskonale komponuje się zarówno z neutralnymi beżami, kolorem białym i czarnym – w tej ostatniej wersji wygląda niezwykle elegancko. Niezależnie od stylu mieszkania warto sięgnąć po naturalne materiały – dlatego prezentujemy kilka przedmiotów z rattanu i wikliny, które świetnie wkomponują się w praktycznie każdym wnętrzu.