Meredith Mileti mieszka w Pittsburghu razem z mężem i trójką dzieci. Od pierwszych zajęć z ZPT uwielbia gotować. Jako odważna osoba o eklektycznym guście docenia każdy dobry posiłek: czy to w usianej gwiazdkami Michelina paryskiej restauracji, czy w pittsburskim barze szybkiej obsługi.
Źródło: www.nk.com.pl

Mira Rinaldi jest współwłaścicielką i kucharką w Grappie – nowojorskiej trattorii. Ma piękne mieszkanie, malutkie dziecko i chociaż żyje szybko – jest szczęśliwa. Niestety do czasu. Przyłapuje męża na zdradzie. Rozstają się w wielkim gniewie, wiele słów pada zupełnie niepotrzebnych. Mira pobiła kochankę tak, że otrzymała zakaz zbliżania się do niej oraz nakaz terapii. Nagle zostaje zupełnie sama, musi poradzić sobie z opieką nad dzieckiem, pracą w Grappie, unikaniem męża i jego kochanki. To wszystko wywołuje w niej frustrację. Kiedy kierowana złością demoluje kanapę w biurze jedynym rozwiązaniem wydaje się oddanie Grappy mężowi i wyjazd z miasta.

Wyjeżdża do Pittsburgha i rozpoczyna nowe życie. Poznaje nowych znajomych, kupuje mieszkanie, szuka pracy. Znajduje ją w redakcji gazety, zaczyna pisać recenzje restauracji. I chociaż na początku ciężko jej to idzie, powoli, małymi kroczkami zaczyna czerpać z tego przyjemność. Przemiły mężczyzna poznany w dość ciekawych okolicznościach sprawia, że Mira odnajduje w sobie kobiecość na nowo. I kiedy w końcu myśli, że jej się udało, że się podźwignęła i daje sobie radę – odzywa się jej mąż proponując jej niezwykle intratny interes. Jednocześnie próbuje ją uwieść, serce Miry wciąż pamięta dobre czasy.

I kiedy już prawie Mira postanawia wrócić do Nowego Jorku wydarza się coś, co kompletnie zmienia jej decyzję.

Czy szczęście leży na drodze i wystarczy się po nie schylić? Czy do szczęści potrzebujesz bliskich ci osób? Wreszcie, czy szczęście to zawsze dobra praca, mieszkanie, spokój ducha?

Mira odnalazła swoje szczęście po długiej i trudnej drodze. Bliscy okazali się być jej wrogami, nowym bała się zaufać. Ja tu odnaleźć szczęście i miłość?

Bardzo ciekawa, wciągająca powieść dla każdej kobiety. Bez względu na wiek. Każda z nas będzie potrafiła postawić się w sytuacji Miry, przeżywając z nią rozstania i nowe wyzwania.