Aktywność fizyczna czy teatr? Spacer po parku czy impreza? Gdzie spędzają wolny czas warszawiacy?

Według badań obecnie największą popularnością cieszą się niezmiennie spotkania z przyjaciółmi. Młodzi warszawiacy najczęściej wybierają wspólne spędzanie czasu w domu lub ewentualnie wychodzą razem do pubu. Wyjście do kina uzyskuje całkiem wysokie noty, jednak głównym czynnikiem jaki staje na przeszkodzie regularnych wypadów na seans są wygórowane ceny biletów. Uprawianie sportów zyskuje z roku na rok coraz większą popularność.

Darmowe jest dobre! Strzałem w dziesiątkę okazały się siłownie plenerowe, które są najczęściej wybieraną formą darmowej rozrywki. Osoby biegające tworzą trasy biegowe tak, by po drodze „zahaczyć” o siłownię plenerową, dzięki czemu urozmaicają swoje ćwiczenia. Miasto organizuje również kina plenerowe w różnych zakątkach dzielnic. Jest to drugi strzał, który przyciąga warszawską publiczność. Dodatkowo letnie wieczory spędzane na plaży nad Wisłą skupiają tłumy ludzi.

Największym problemem z jakim zmierzają się warszawiacy jest brak czasu i funduszy na spędzanie wolnych chwil w sposób najbardziej dla nich atrakcyjny. Wyjście do teatru dla licznej grupy jest dorocznym wydarzeniem, bo częściej nie są w stanie wygospodarować takiej kwoty pieniędzy, aby cała rodzina mogła wybrać się na spektakl. Stąd też niezwykłą popularnością cieszą się bezpłatne imprezy plenerowe, pikniki na świeżym powietrzu oraz festyny i święta dzielnic. Podstawą wyboru konkretnego wydarzenia są znajomi, którzy się tam pojawią, lokalizacja blisko domu oraz niski koszt imprezy.

Miasto Stołeczne Warszawa z roku na rok organizuje coraz więcej imprez plenerowych, wspólnych biegów, spacerów i festynów. Dodatkowo nowo powstające osiedla mają swoje lokalizacje blisko centrów handlowych i kin. Inwestycje mieszkaniowe Warszawa w swoich projektach uwzględniają miejsca na usługi, tak aby blisko domu można było umówić się ze znajomymi do pubu czy na kawę. Nowe mieszkania Bielany oferują strefy wypoczynku na terenie osiedla. Trasy biegowe, miejsca do ćwiczenia jogi, czy własny punkt naprawy rowerów tylko dla mieszkańców – każdy stara się, by życie publiczne w Warszawie było na coraz wyższym i bardziej dostępnym poziomie.